Головна
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вирощування часнику

Вирощування часникуЧасник є однією з найдавніших культур, вирощуваних людьми. Часник належить до того ж сімейства, що цибуля і цибуля порей, і застосовується як у кулінарії, так і в медицині. У медицині часник використовується як для лікування застуди, грипу, кашлю, бронхіту, так і для зниження рівня холестерину і запобігання серцевих захворювань. Було доведено, що часник є ефективним засобом у боротьбі з раковими захворюваннями, скорочуючи їх негативний вплив.
  

Де вирощувати часник

Часник любить сонячні, захищені від вітру, неперезволожені ділянки з родючим грунтом, на яких раніше росли гарбузові, капуста, морква, буряк, бобові або представники ранніх зеленних культур (салат, шпинат). Висаджувати часник там, де він вже ріс, можна не раніше ніж через 4-5 років, так само як і на ділянки, де раніше росли цибулинні, картопля або томати. Не варто вносити під часник свіжий гній, так як він може стати джерелом хвороб і шкідників.

 

Підготовка грядки для посадки на зиму


Найкращими грунтами для часнику суглинки. Для осінньої посадки часнику вибирають місце, де не накопичується весняна волога, грядку роблять на сухому сонячному місці. Для посадки використовують часник тільки, що зібраного врожаю.

   

Відбирають самі здорові цибулини. Цибулини ділять на зубчики, дуже акуратно, щоб не пошкодити. Зубчики часнику потрібно промити розчином кухонної солі, 1 столову ложку на 1,5 л. води, протягом 1 - ї хвилини. Потім одну хвилину витримують в розчині мідного купоросу (одна столова ложка на відро води).

Після цього зубчики часнику висаджують на грядки, попередньо промивши водою. Грядки готують в залежності від виду грунту. Якщо грунт суглинковий в неього на 1 м.кв., бажано додати, 1-ну ст.ложку нітрофоски, 5 - 6 кг. компосту чи перегною, склянку доломітового борошна. Плюс по всьому потрібно додати відро торфу. У торфові грунти додають відро суглиннкового грунту. У піщані грунти відро глинистого грунту. Потім грунт перекопують на глибину 20 см., перекопати. Грядку обробляють розчином мідного купоросу (40гр. на відро води) з розрахунку 1 л. на 10 кв. м. Озимий часник висаджують за півтора місяці до похолодання. Цього часу досить, щоб зубчики часнику встигли вкорениться, але при цьому з них не повинні прорости листя. Якщо занадто рано висадити часник він проросте, а якщо пізно часник підмерзне.

 

Посадка і догляд за озимим часником


Зубчики часнику висаджують у борозенки глибиною 6 - 7 см, відстань між борозенками має становити 20 см. У борозенки зубчики часнику кладуть на бік, або встромляють вниз донцем на відстані один від одного 6 - 8 см. На зиму грядку вкривають шаром торфу 2 см. , щоб часник краще перезимував.

 Часник в народній медицині

Ранньою весною, коли сходи видно, грядку рихлять на глибину 2 - 3 см. Часник поливають один раз на тиждень зразкова витрата води 10 л. на 1 м.кв. (В залежності від погоди). Приблизно за 20 днів до збирання часнику полив потрібно припинити. Поливи зазвичай поєднують з підгодівлею. Першу підгодівлю часнику виробляють, коли у рослини з'явилися 3 - 4 листочка. Розчиняють у відрі води 1 - ну столову ложку сечовини з витратою 2 л. на 1 кв.м. Другу підгодівлю часнику проводять через два тижні після першого. Розчиняють у відрі води 2 - е столові ложки нітрофоски, можна розвести 2 - е столові ложки органічного добрива «Еффектон» витрачаючи 3 - 4 л. на 1 кв.м. Третю підгодівлю часнику проводять у період формування цибулини (середина червня). У відрі води розчиняємо півтори столові ложки суперфосфату, з витратою на 1 м.кв. 4 - 5 л. розчину.


Вирощування озимого часнику з цибулин бульбочок


У червні на часнику утворюються квіткові стрілки, на кінці яких розвиваються цибулинки (бульбочки). Якщо ви хочете, щоб ваш часник виріс великий то ці квіткові стрілки зрізають, залишаючи над землею 3 - 4 см.
 

Але багато городників, щоб заощадити на найсильніших рослинах часнику залишають стрілки з суцвіттями. Дочекавшись поки лусне, покриття суцвіття, цибулинки придбають своєрідне забарвлення для цього сорту часнику. Рослина викопують і просушують збираючи бульбочки. Посів бульбочок часнику на зиму починають зазвичай у перших числах вересня, відібравши найбільші і здоровіші. У середині літа з однієї бульбочки виростає часник однозубка, який є кращим посадковим матеріалом часнику на зиму. Грядку для посіву бульбочок часнику готують наступним чином. У грунт вносять на 1 - н м.кв. 3 - 4 кг компосту або перегною, 1 - ну столову ложку суперфосфату, перекопують. Бульбочки висаджують у борозенки завглибшки 2 см, відстань між борозенками має становити приблизно 10 см між цибулинами 2 - 3 см. Потім бульбочки часнику закривають грунтом, злегка ущільнюють і залишають у зиму. Бажано для запобігання вимерзання цибулинок грядку засипати тирсою шаром 2 - 3 см. Навесні догляд за сходами бульбочок такий як і за часником посаджений зубчиками.

 

Корисні статті

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved