Головна
Добавить свое объявление
Загрузка...

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Дощові червяки як засіб поліпшення грунту.

Останнім часом все більше городників намагаються поліпшити стан грунту на своїх ділянках за рахунок розведення дощових черв'яків. Але багато хто все ж вважають цей прийом зайвим і не надають йому належної уваги. Давайте розберемося, чи варто займатися розведенням дощових черв'яків на своїй ділянці, і якщо варто, то яка від цього користь самому ділянці і його господареві?

Загальновідомий той факт, що для природнього  утворення сантиметрового шару чорнозему, природі в середньому доводиться витрачати 300 років. З цього випливає, що той шар родючого грунту, який отримав господар разом з правом володіння своєю ділянкою, утворювався при природних умовах кілька тисяч років! Що ж відбувається далі? Далі господар ділянки хоче якомога більше вичавити з отриманої землі і починає її нещадно експлуатувати: застосовується глибока оранка або перекопування, вносяться у величезних кількостях мінеральні добрива, боротьба з шкідниками і бур'янами проводиться тільки за допомогою хімічних засобів. Всі ці заходи, вживані господарем ділянки нібито для підвищення родючості та збільшення віддачі від ділянки, приводять до того, що, в кінцевому рахунку, через якихось півтора десятка років від родючої на початку ділянки залишається в прямому сенсі слова пустеля. На ділянці, що експлуатується з такою інтенсивністю, не то що культурні рослини, бур'яни рости не хочуть.

   

Така картина відбувається, як правило, у дуже поганих господарів своїх ділянок, але, в більшості своїй, це спостерігається в тих випадках, коли земля взята в оренду, і орендареві просто необхідно якомога швидше виручити вкладені в землю гроші, щоб в кінцевому підсумку отримувати один лише прибуток.
Між тим, в даний час розроблені способи, які дозволяють на протязі досить короткого часу (максимум 5-6 років) привести стан грунту практично до первинних показниками. Одним з таких засобів і є використання дощових черв'яків для отримання біогумусу безпосередньо на своїй дільниці. Природно, можна обійтися і без дощових черв'яків, постійно вносячи в грунт органічні добрива, компост, гній. Перероблятися ці внесення в грунт будуть за допомогою корисних бактерій, але процес цей протікає досить тривалий час і різкого поліпшення грунту Вам вдасться досягти через десятиліття. Використання ж дощових черв'яків значно прискорить цей процес.
Дощові черв'яки значно швидше переробляють внесену в грунт органіку, ніж мікроорганізми, що мешкають в грунті. Крім цього дощові черв'яки більш повно поглинають рослинні залишки, насіння бур'янів, хвороботворні мікроорганізми і бактерії, і після поїдання всього цього з успіхом перетравлюють, виводячи зі свого організму готове органічне добриво, якому немає рівних. Біогумус, отриманий від дощових черв'яків, багатий всілякими живильними речовинами, які значно підвищують врожайність усіх без винятку як садових, так і городніх культур. Крім цього біогумус, отриманий від дощових черв'яків, має властивості, здатними пригнічувати хвороботворну мікрофлору і мікрофауну грунту, що також є позитивним фактором як для городництва .

Які ж норми внесення біогумусу, отриманого від дощових черв'яків, в грунт? Обмежень щодо внесення біогумусу немає абсолютно ніяких. При використанні дощових черв'яків доречна приказка: "Маслом каші не зіпсуєш". Біогумус можна вносити в таких кількостях, у яких у Вас є можливість. Доведено, що внесення в грунт одного кілограма біогумусу збільшує врожайність городніх культур на 6 кілограм. А це, погодьтеся, важливо, при тому, що отримання біогумусу може Вам абсолютно нічого не коштуватиме.

Для отримання біогумусу підходять як наші звичайні дощові черв'яки, так і окультурені "каліфорнійські" черв'яки. Але від "каліфорнійських" дощових черв'яків можна отримати значно більше біогумусу, ніж від звичайних. Це пов'язано в першу чергу з тим, що "каліфорнійські" черв'яки значно більше споживають в їжу органічних відходів, ніж звичайні дощові черв'яки, та й розмножуються "каліфорнійські" черв'яки значно швидше і потомство у них значно більше, ніж у звичайних дощових черв'яків. Але при розведенні "каліфорнійських" дощових черв'яків є один мінус - вони не можуть зимувати при наших умовах. Звичайні дощові черв'яки при замерзанні грунту замерзають разом з грунтом, а по приході весни відтають разом в грунтом і продовжують свою благородну діяльність, в той час як "каліфорнійських" дощових черв'яків необхідно або вкривати на зиму, створюючи тим самим сприятливі умови для їхньої зимівлі, або ж вносити в тепле приміщенні. Критична температура для "каліфорнійських" черв'яка - 0 ° С.

Яких черв'яків розводити, наших звичайних дощових або ж "каліфорнійських", справа суто особиста кожного городника, але те, що користь буде незалежно від того, на яких черв'яках Ви зупинитеся - це однозначно.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved