Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Деревний попіл - цінне добриво.

Деревний попіл - цінне добриво. Але й не тільки цінне добриво. Деревний попіл відіграє значну роль в раскисленні грунту, покращує його  структуру, сприяє засвоєнню рослинами мікроелементів, захищає їх від шкідників.Ось так!

   Отже, на початку поговоримо про попіл, як про місцеве добриво, придатне для використання на всіх типах грунтів, крім солончаків, і для всіх культур. Деревний попіл - це своєрідний концентрат калію, фосфору, кальцію, а також заліза, цинку, магнію, марганцю. При цьому слід враховувати, що калій і фосфор, що містяться в деревному попелі, знаходиться в легкодоступній для рослин формі. У той же час деревний попіл практично зовсім не містить хлору, який не варто вносити під картоплю, огірки, помідори, капусту, смородину, виноград, а також під цитрусові.
   Кальцію міститься найбільше в деревному попелі листяних порід, особливо велика концентрація кальцію в попелі  берези (до 35%).

   

Особливо добре реагують на внесення деревного попелу кислі, глинисті, суглинні, сірі лісові і заболочені грунти. Деревний попіл, крім цього, сприяє більш швидкому розвитку мікрофлори в грунтах. Дія після внесення деревного попелу в грунт триває протягом 3-4 років.
    Під овочеві культури доза внесення деревного попелу становить 100-150 грам на 1м ?, а під картоплю досить внести 60-100 грам. Для бобових культур норма внесення деревного попелу повинна бути трохи вище - 150-200 грам. При висадці розсади в грунт, в кожну лунку необхідно всипати півтори ложки попелу, це приблизно 8-10 грам. Деревний попіл можна також використовувати і для підгодівлі рослин. Для цього необхідно приготувати розчин з 300-500 грам деревного попелу, розведеного у воді.

   Під малину, смородину, агрус, плодові дерева, а також під суницю деревний попіл можна вносити як восени, так і навесні з розрахунку 100-150 грам на 1м ? площі саду. При внесенні деревного попелу в якості добрива під дерева і кущі хороших результатів досягають використовуючи його в суміші з торфом. У цьому випадку досягається подвійний ефект: добриво грунту і розкислення грунту.

    Окремо хотілося б зупинитися ось на якому питанні: попіл не рекомендується вносити в грунт в сумішах з суперфосфатом, фосфоритним борошном, оскільки попіл буде перешкоджати засвоєнню рослинами фосфору. Не варто вносити попіл спільно з сульфатом амонію, курячим послідом, які при цьому будуть втрачати азот. З тих же причин не варто вносити вапно разом з деревним попелом, або ж використовувати деревний попіл після вапнування грунту.

   Деревний попіл можна також використовувати і для боротьби з хворобами та шкідниками рослин. У даному випадку існує два способи використання попелу: запилення рослин попелом або ж  обприскування рослин розчином попелу. Розчин для обприскування готується приблизно так: 300 грам попелу розводять у 2-3 літрах води, півгодини кип'ятять, а потім настоюють протягом 4-6 годин. Після цього додають 30-40 грамів мила, доводять об'єм розчину до 10 літрів, проціджують і вже готовим розчином обробляють рослини. Такий розчин можна використовувати проти борошнистої роси смородини, агрусу, огірків. При виявленні на рослинах полуниці ознак зараження сірою гниллю, рослини необхідно обпилити деревним попелом з розрахунку 10-15 грам на одну рослину. Через два-три таких запилення сіра гниль пропаде.

   Як бачите, деревний попіл - цінне добриво, але використовувати його необхідно вміло. Непоправну помилку робить той, хто відразу після того, як вибере попіл з печі, розсіює його на грядках, або зсипає на купи, щоб дощ розмив по полю. Попіл необхідно зберігати сухим, а потім, дозуючи, вносити в грунт під певні культури. До речі, його можна додавати і в компост, тим самим збагачуючи його калієм, фосфором і іншими не менш цінними мікроелементами.

 

Добавить свое объявление
Загрузка...

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved