Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

 Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 
 

 

Вирощування баклажанів

Плоди баклажана багаті калієм (до 240мг%) при регулярному вживанні вони нормалізують серцеву діяльність, знижують вміст холестерину в крові, сприяють кислотно-лужній рівновазі  в організмі. Ніжна клітковина баклажана стимулює діяльність кишечника, тому на Сході його називають овочем довголіття.

Сучасні сорти баклажанів відрізняються відмінним смаком, високою врожайністю , стійкістю до хвороб і шкідників.

Отримати урожай баклажанів не так вже й складно. Для цього достатньо мати плівкову теплицю і дотримуватися основних правил агротехніки. Як і для багатьох культур  з  тривалої вегетацією, половина успіху  у вирощуванні баклажана  залежить від якості розсади.

Вибираємо  сорт баклажанів

Сорти і гібриди баклажанів  підбирають залежно від типу теплиць і термінів вирощування. Для необогріваємих теплиць, парників та відкритого грунту підбирають низькорослі сорти  з компактним  кущем, що відрізняються дружною віддачею врожаю. У весняних теплицях, що обігріваються перевагу віддають більш скоростиглим середньо рослим  (80-150 см) сортів. У зимових теплицях вирощують крупноплідні високорослі форми (висотою до 2-2,5 м і вище) з тривалим зростанням і плодоношенням.

Вибір ділянки для вирощування баклажанів

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Для розміщення баклажана потрібно намагатися вибрати ділянку, на якій в найближчі минулі роки не вирощувалися пасльонові культури (помідори, картопля, перець, фізаліс). У свою чергу, після баклажана їх вирощують на даній ділянці не раніше, ніж через 3 роки. Це пов'язано не стільки з накопиченням специфічних для пасльонових хвороб і шкідників (все одно на невеликих ділянках не буде достатньої просторової ізоляції), скільки із специфічним виносом мінеральних макро і мікроелементів з грунту у культур з одного сімейства - урожайність при вирощуванні на тому ж місці буде неухильно зменшаться з року в рік. Правда, в сімействі Пасльонові є культура, яка нормально може вирощуватися на одному і тому ж місці довгі роки - це картопля (але не баклажан).

Добре, якщо Ваша ділянка розміщена на південному схилі, добре захищеному від вітру, але це актуально тільки для відносно північних районів.

   

Підготовка грунту під баклажани

Основну обробку грунту (перекопування) під баклажан краще проводити в кінці літа або восени.Перекопують грунт на глибину багнета лопати, бажано в суху погоду. При цьому, чим більше нерівностей буде мати грунт після перекопування, тим більше вологи буде вбиратися навесні при таненні снігу.

Навесні при настанні фізичної стиглості грунту проводять так зване "закриття вологи" – підсохлий але не висохлий грунт розрівнюють граблями. Це потрібно для зменшення поверхні випаровування - в сонячну весняну погоду волога дуже швидко випаровується з грунту. Після розрівнювання випаровування різко сповільнюється, грунт поступово прогрівається. Починається проростання бур'янів, які в цьому віці легко знищити повторною обробкою граблями.

Перед посадкою розсади роблять лунки глибиною і шириною, достатньою для розміщення кореневої системи.

Добрива

На кислих грунтах восени необхідно провести вапнування (під перекопування), інакше ефективність добрив різко знижується. Так як вапно містить кальцій, то одночасно, тим самим, вноситься даний необхідний елемент.

Потреба в елементах живлення залежить від запланованої врожайності і вмісту елементів живлення в грунті. Приблизно на дерново-підзолистих грунтах можна порекомендувати такі норми внесення добрив: сечовини 30-40 г/м2, подвійного суперфосфату 25-30 г/м2, сірчанокислого калію 30-45 г/м2. Азотні добрива можна вносити під весняну обробку грунту і в підживлення, фосфорні та калійні - краще під осіннє перекопування (фосфорні також в підгодівлю). У порівнянні з іншими овочевими культурами, баклажан потребує підвищеної підгодівлі фосфором, а на початку росту рослинам потрібен азот, інакше плодоношення затримається.

При внесенні органічних добрив норму мінеральних зменшують. Якщо Ви є прихильником органічного землеробства, то від мінеральних добрив можна взагалі відмовитися, замінивши їх на органічні (тим більше, що баклажан добре відгукується на внесення органічних добрив, особливо перепрілого гною і перегною). Норма внесення перегною може становити 5-8 кг / м 2.

Подібні статті

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

 

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved