Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вирощуємо батат.

вирощування бататуБатат, або солодку картоплю, вирощують через крохмалисті бульби. Ця культура добре відома у країнах з тропічним і субтропічним кліматом, але і у нас любителі, вирощуючи розсаду, теж отримують високі врожаї бульб.
Перевага батату в тому, що він може рости там, до звичайну картоплю через виродження або масове ураження вірусними хворобами не виростити.

Вирішивши посадити батат, перш за все треба придбати трохи бульб, для маленької ділянки їх буде потрібно всього кілька штук. На пророщування батат  закладають у січні-лютому, для цього можна пристосувати ящик заввишки 15-20 см. Встановлюють його на піддон і тримають на підвіконні. У днищі ящика просвердлюють отвори для відтоку зайвої вологи. Грунтом складають з городньої землі, піску і перегною, узиш і в рівних кількостях. Грунтом заповнюють половину обсягу ящика, зверху сиплять пісок шаром 1-2см.Потім на поверхню піску викладають бульби і злегка вдавлю­ють їх у грунт, після чого присипають крупним піском шаром 3-4 см. Температура для пророщування повин­на бути в межах 18-27 °С . Щоб грунт був постійно во­логим, його регулярно поливають або вкривають ящик плівкою.
Приблизно через місяць з'являться перші паростки. Коли вони підростуть і будуть мати 5-6 листочків, пагони відокремлюють від бульби і пересаджують або в теплий парничок, або в горщик з грунтом. Паростки з бульб знімають 5-7 разів, у міру їх підростання.
   

бататУ відкритий грунт розсаду батату висаджують у кінці травня чи на початку червня. Садити на грядку можна як вирощену розсаду, так і невкорінені живці. При посадці живцями треба видалити всі великі листи, зали­шивши лише короткі черешки. Посадковий матеріал повинен бути з 4-5 міжвузлями. За наявності достатньої кількості вологи корінці розвиваються на вузлах, що находяться у вологому шарі грунту.
Ділянка для батату повинна добре освітлюватися. Кращі грунти - піщані, супіщані, мулисті, а також лег­кі суглинки. Грунт перекопують на глибину 15-20 см. Дуже глибока обробка не потрібна - вона провокує розвиток занадто довгих і тонких коренів, урожай на яких буде істотно нижчим. Відстань між рядами 70-80 см, між рослинами в ряду 50-60 см. Можна використо вувати схему посадки 70x30.
За сезон проводять 3-4 підживлення комплексними мінеральними добривами - 30-40 г добрив на 10 л води, норма витрати - 10 л на 5 м2. Хоча батат не бо їться посухи, врожай дасть лише при хорошому забезпеченні  вологою. За 15-20 днів до збирання полив припиняють. Батат, викопаний з сухого грунту в сонячну погоду, добре просушений, може зберігатися в сухому, провітрюваному приміщенні при температурі 8-12 С  6 місяців і більше. Якщо ж його викопати в дощову погоду або після настання легких заморозків, то він практично не зберігається.


Добавить свое объявление
Загрузка...

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved