Головна   ОНЛАЙН ТВ 100 каналів

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

 Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Як виростити брокколі

як виростити брокколіБрокколі зовні дуже нагадує  цвітну капусту з темно-зеленими або фіолетовими суцвіттями. Але якщо у цвітної  капусти одна головка, у брокколі їх  декілька: на бічних пагонах стебла після  зрізання великої центральної головки  формуються нові, але вже трохи менші.
Ця капуста вважається однією з найбільш  корисних: речовини що містяться в ній очищають організм, надають лікувального  ефекту  при хворобах печінки, шлунка, серця, уповільнюють процеси старіння.
Брокколі визнана вченими як засіб для профілактики атеросклерозу і онкологічних захворювань. А виростити цей унікальний продукт на своєму ділянці не так вже складно.

Де краще вирощувати брокколі


Брокколі не надто вимоглива до грунтів, проте її вирощування на родючих  сонячних ділянках забезпечує більш високі врожаї. Цей вид капусти НЕ любить кислий грунт, тому, подготавлюючи  грядки, при необхідності потрібно провести  їх вапнування. Восени грядки перекопують, вносячи гній або перегній, суперфосфат і калійну сіль. а навесні  додають у грунт азотне добриво.

Як виростити розсаду брокколі

Від посіву насіння брокколі до висадкики розсади в грунт проходить 40-45 днів. Цю капусту можна висівати на розсаду кілька разів починаючи з другої половини березня. Краще вирощувати  розсаду невеликими партіями, що дає можливість поступово збирати якісний урожай. Глибина загортання насіння - до 2 см. Затягувати з висадкою розсади не можна великі головки в цьому випадку не формуються. Якщо насіння вирішено посіяти відразу   відкритий грунт, роблять це починаючи з середини травня.

Особливості догляду за посівами брокколі


Необхідний мінімум  у догляді за брокколі - своєчасні прополки, підгортання, регулярні поливи. Цей вид капусти дуже любить вологу  - при нестачі вологи головки формуються маленькими, суцвіття стають твердими, втрачають смак. Поливи повинні бути  рясними, щоб грунт промокав  наглибину 35-40 см. Підживлюють рослини 2 рази: коли утворюється розетка і коли починає зав'язувати голівка. В якості добрива використовують розведений у воді коров'як (1:10) або комплексне мінеральне добриво (30-40 г на 10 л води).

   

Збирання і зберігання врожаю брокколі

Ранні сорти брокколі готові до зрізку вже в червні. а пізні можна прибирати до морозів (капуста витримує темперу  до-5-7 ° С).
Зрізають головки брокколі, коли вони  виростають до 10-12 см в діаметрі, але квітки ще не розпустилися. Капуста цього  виду довго не зберігається (у прохолодному приміщенні  з температурою близько 0 ° С – до 2 тижнів), але відмінна в заморожуванні.

СОРТИ брокколі


Ранньостиглі: Вітамінна, Тонус.
Вирощують через розсаду. Стебла високі, закінчуються головкою діаметром 7-15 см з добре розвинених бутонів зеленого кольору масою 400-600 г. Через 5-8 днів після появи центральної головки в пазухах листків формуються невеликі головки другого порядку, щільні, великі, масою 162-200 р. Квіткові бутони щільно зімкнуті, довго не розпускаються і не втрачають товарних якостей. Сорт високовітамінний, містить сухої речовини -9,8-10,6%, цукрів - 1-1,5%, вітаміну С - 83,6-121,7 мг%; смак хороший - 4-5 балів. Від сходів до першого збору 60-89 днів. Урожайність 0,8-2 кг / м, дозрівання дружне, товарність 97-100%.
Відомі також сорти: Андріа, Віолетта Рамозо, Грін Маутін, Італіан Грін і Італійська Зелена.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

 

 

 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

 

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2011 Кobzar All Rights Reserved