Головна   

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

 

 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Як вибрати ділянку для столового буряка

Як  вибрати ділянку під буряк ?


Буряк вимагає відкритих, добре освітлених  сонцем ділянок. У тіні кущів , дерев або будівель він виростає  маленьким , з поганими смаковими якостями, так як вся енергія рослини йде на формування бадилля, що  розстеляється  і витягується в пошуках сонячного світла.
Буряк любить нейтральний грунт . Якщо ж кислотність висока, ріст  корнеплодів сильно  сповільнюється, а потім і зовсім зупиняється. Навіть на слабокислих  грунтах б
уряк виростає дрібний , частіше хворіє. Тому вапнування ділянки під буряк необхідне. У грунт під осіннє перекопування вносять 0,5-1 кг/м2 вапняних матеріалів (вапно, мелений вапняк. доломітове борошно). Точне дозування залежить  від показника кислотності рН. Ідеальним  є  внесення в грунт деревної золи: вона не тільки раскисляє  грунт, але і служить джерелом фосфору, калію, мікроелементів. необхідних для формування  повноцінних коренеплодів. Тим більше що тоді вносити хімічні мінеральні  добрива на ділянку під буряк і в якості  підгодівель доведеться менше (цей коренеплід здатний інтенсивно накопичувати  нітрати). Але пам'ятайте, грунт повинен бути саме нейтральним : на лужних  буряк часто страждає від гнилі сердечка.
Якщо можливості  дізнатися показник кислотності немає, орієнтуйтеся на бур'яни  : хвощ, дикий щавель, на  ділянці, говорять про те, що грунт кислий. До речі, сьогодні в магазинах для садівників можна придбати дуже прості  у використанні індикатори кислотності грунту.Цікаво, що городники зі стажем можуть визначити кислотність грунту по  масі буряка, тобто його  бадилля. Якщо листя червоне - грунт кислий , зелен е- має червоні прожилки говорить  про слабо-кислі  грунти. Якщо ж листя зелене , а черешки червоні - значить,
буряк росте на нейтральному грунті.


Солоні  грунти   для буряка не проблема – він  сіль любить. Більш того, якщо  2 рази за сезон (на початку формування  коренеплодів і під час активного нарощування  ними маси) полити рослини солоною водою (1 склянка на 10 л води)  коренеплоди будуть  солодшими.
Навесні землю під грядки перекопують не дуже глибоко, достатньо розрихлити   верхній шар і можна приступати до посіву. Восени при перекопуванні в  грунт додають полуперепревший гній або пташиний послід (3-4 кг/м2).
Хороші попередники для буряка; капуста, цибуля, огірки, томати. Після вирощування  ріпи, моркви, пастернаку, селери буряк не садять, так як у них  загальні хвороби, збудники яких можуть залишатися в грунті, а також шкідники, багато з яких зимують теж там і на рослинних рештках.

Вирощування столового буряка

 

 

   

 

Добавить свое объявление
Загрузка...

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved