Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вирощування цибулі сіянки

вирощування цибулі сіянкиЯк  і коли висаджувати сіянку ?

Великі цибулинки сіянки висаджують на грядки рядками на відстані 8-10 см одна від іншої, для дрібних достатньою відстанню буде 4-5 см. Цибулинки повинні бути добре обтиснуті грунтом і прикриті зверху шаром землі товщиною 2,5-3 см.

Дрібну сіянку (діаметром до 1 см) можна висаджувати під зиму або рано навесні, як тільки дозволить грунт. Приказка «Кинеш в грязь - буде князь» відноситься і до цибулі теж: якщо з посадкою запізнитися, особливо при теплій і сухій весні, це може призвести до того, що рослини будуть посилено «гнати» зелене перо, а коренева система почне відставати у своєму розвитку. Через деякий час зелень цибулі призупинить своє зростання, але цибулини все одно будуть дрібними. Перші сходи цибулі зазвичай з'являються приблизно через 1 тиждень після посадки.

   

Як виростити цибулю-сіянку?

Сіянка  - це цибулинки маленького розміру, з яких згодом можна виростити повноцінну  ріпчасту цибулю. Такий посадковий матеріал цибулі, причому хорошої якості, нескладно отримати на своїй ділянці з насіння, якщо враховувати деякі особливості розмноження культури.

Спочатку потрібно особливо уважно поставитися до підготовки насіння. Чорнушка (так ще називають насіння цибулі ріпчастої) зберігає схожість без втрат в середньому 2 роки. Перед посівом потрібно перевірити насіння: помістити 10-15 штук між шарами вологої тканини і покласти в тепле місце. Якщо паростки з'являться, можна починати готуватися до посіву.

Сьогодні в основному продають знезаражене насіння, але, якщо ви купили необроблене  або збираєтеся вирощувати сіянку  з власних, використовуйте для обробки фунгіцидні протруйники. З домашніх засобів часто застосовують слабкий розчин марганцівки, витримуючи в ньому насіння 1 добу. Близько півгодини добре прогріти насіння в гарячій воді (приблизно 50 ° С), замочити його  на 30-40 хвилин в соку алое.

Насіння цибулі проростає  досить повільно, тому його  замочують, щоб прискорити появу сходів. Робиться це в такий спосіб: за 3-4 дні до посіву цибульним  насінням наповнюють тканинний мішечок до половини, зав'язують його. Далі потрібно занурити мішечок в посудину з водою кімнатної температури на 30-36 годин. Воду за цей час бажано змінити 3-4 рази.

Набрякле насіння розсипають негусто між шарами вологої тканини і залишають в теплі. Через пару днів можна побачити, що деякі їх них «наклюнулись». Далі чорнушки трохи підсушують (поки вони не набудуть сипучості) і тут же висівають.

Зародок рослини, у структурі якого єдина сім'ядоля, брунечка і корінець, закутаний  живильною тканиною і виходить з неї у вигляді своєрідної петельки. Так що, якщо покласти, насіння в щільний грунт, паростку складно буде пробитися на поверхню. Тому грунт на грядці під цибулю повинна бути обов'язково пухким . Щоб підвищити рихлість землі, в неї потрібно додавати органічні добрива (дуже ефективний у цьому плані листовий перегній).

Догляд за посадками цибулі сіянки

Насіння цибулі  висівають досить густо, згодом рослини можна прорідити і зайве вжити в їжу. Середня відстань між рядами - близько 8-10 см. Багато бур'янів проростають на грядках набагато швидше насіння цибулі. Тому, щоб не знищити сіянці цибулі разом з бур'янами, слід додати під час посіву трохи насіння салату. Салат зійде першим і буде дороговказом цибулевих рядків.

Якщо погода стоїть суха, рослини потребують поливу 1-2 рази на тиждень в першу половину терміну вегетації (приблизно до середини червня). Далі полив обмежують, даючи цибулинкам визріти.

Для збереження вологи в грунті  грядки цибулі  покривають шаром мульчі, товщина якої повинна бути близько 2 см. Бажано використовувати для цієї мети перегній, компост, скошену і подрібнену траву.

Як збирати і готувати до зберігання сіянку

Час дозрівання сіянки  - липень - серпень. До цього часу зелене листя рослин починають жовтіти і підсихати, а  шийки стають  м'якшими  і тоншими. Такі зміни - красномовний сигнал до того, що рослини пора прибирати з грядок. Затягувати з прибиранням не можна: у рослин можуть почати повторно відростати коріння і цибулю буде зберігатися набагато гірше. У всякому разі, з прибиранням обов'язково потрібно закінчити, поки не почалися ранкові роси і зниження температури в нічний час.

Після того як цибулини разом з пожухлим пером будуть зібрані з землі, їх потрібно розкласти для просушування і дозрівання на грядці під сонцем (на ніч цибулю можна вкривати поліетиленовою плівкою). Якщо погода дощова, цибулю сушать під навісом. Зазвичай цей процес займає 7-10 днів. У цей час всі поживні речовини із залишків листя переміщуються в цибулини. Просушка також зменшує ризик захворювання сіянки  шийковою гниллю.

Висохле листя і залишки коренів цибулин обрізають, після чого сіянку  розкладають на додаткову просушку в приміщенні, яке добре опалюється. 8-10.днів  сіянка  повинна  знаходитися при температурі 25-30 ° С. У кінці цієї просушки  температуру повітря потрібно підняти до 40 ° С і підтримувати на такому рівні протягом 10-12 годин. Це робиться для того, щоб знезаразити цибулини  від хвороботворних інфекцій і поліпшити їх лежкість при зберіганні взимку.

Як і де зберігати сіянку

Зберігати сіянку  найкраще в полотняних  мішках, приміщення для зберігання повинно бути сухим і добре вентильованим. Для сіянки  невеликого розміру (діаметром до 1 см) оптимальна температура зберігання - О ° С. Сіянку  схильну  до висихання. Якщо зберігати його взимку в теплі, він може повністю загинути. Сіянка  більш великого розміру може зберігатися при кімнатній температурі (до 18 ° С), хоча краще не ризикувати і підшукати для неї більш прохолодне приміщення.

Корисні статті

 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved