Головна
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вирощування гороху

технологя вирощування горохуГорох - однорічна трав'яниста рослина. Стебло порожнисте, з вусиками різної довжини - від 45 до 250 см. За будовою стебла у різних сортів можуть бути звичайними і штамбовими.Забарвлення стебла від світло-зеленого до темно-сизо-зеленого. У більшості сортів овочевого гороху квітки білі, двостатеві, самозапильні.

Дієта на основі зеленого горошку



Зерна гороху в недостиглому стані являють собою харчовий продукт, званий зеленим горошком. Горошок багатий цукром (до (6 -7%), білками (5-6%) і вітаміном С (25-35 мг на 100 г свіжого продукту), що робить його поживним і смачним овочем. Горошок відноситься до числа ранніх овочів відкритого грунту . Збір врожаю бобів починають в кінці червня - початку липня.
Зелений горошок і молоді лопатки вживають у свіжому вигляді, а також для приготування супів, гарнірів, гасіння з іншими овочами.


Крім харчової цінності горох становить певний інтерес і як лікувальний засіб. У народній медицині відвари гички і насіння застосовують як сечогінний засіб при нирково-кам'яній хворобі. Припарки з горохової муки розм'якшують фурункули та нариви.

Батьківщина овочевого гороху, - Крим, Кавказ, Індія і Тибет. Там він і зараз росте в дикорослому стані. У Росії до появи картоплі горох був однією з основних овочевих культур.
Плід гороху - біб, який у практиці часто називають стручком. За будовою боби бувають лущильні і цукрові. У стулках лущильних бобів є внутрішній шкірястий так званий пергаментний шар. У цукрових бобів пергаментного шару немає, і в зеленому вигляді їх вживають в їжу цілком. Насіння гороху за формою бувають трьох типів: округлі, мозкові і перехідні.
Коренева система гороху стрижневого типу, на коренях утворюються бульби - колонії мікроорганізмів бульбочкових бактерій, що зв'язують азот повітря в доступний для рослин стан.
Овочевий горох - холодостійка рослина. Насіння його починає проростати при 4-6 ° С. Сходи витримують короткочасні заморозки до 4 ° С.

Горох вимогливий до вологи, особливо в період проростання насіння, світлолюбний, погано росте на кислих грунтах. З грунту виносить багато мінеральних речовин. Дуже вимогливий до фосфорних та калійних добрив. Азотні добрива необхідні лише на грунтах, бідних азотом.


Агротехніка.

Місце в городі для вирощування гороху вибирають відкрите, сонячне. Грунт повинен мати (рН 6-7).
Гарні врожаї овочевого гороху одержують при заправці грунту перегноєм або компостом (0,5 відра на 1 м2) під осінню перекопування грунту після збирання попередньої культури та внесення мінеральних добрив (суперфосфату 30-40 г і хлористого калію 20-30 г на 1 м2). Навесні перед посівом вносять азотні добрива (15-20 г сечовини або 20-30 г аміачної селітри на 1 м).
Щоб відсортувати насіння, і відібрати більш повноцінні, їх занурюють у 3%-ний розчин кухонної солі (30 г солі на 1 л води). Ннасіння що спливло видаляють, а осіле на дно промивають в чистій воді, а потім підсушують до сипучості.
Протягом літа горох сіють у кілька строків, використовуючи сорти різної скоростиглості. Починають посів у кінці квітня - початку травня і завершують його, як правило, в кінці травня. Горох сіють дворядковими стрічками, що полегшує багаторазове ручне збирання бобів. Відстань між стрічками 50 см, між рядками 20 см - для лущильних сортів (на зелений горошок) і 40 см - для цукрових на лопатку, між рослинами в ряду 4-6 см. Глибина загортання насіння на важких грунтах 3 - 4 см, на легких - 5-6 см. Норма висіву 15-20 г на 1 м2. Посів необхідно зверху ущільнити.
З метою запобігання насіння від викльовування птахами ділянку з посівом гороху прикривають до появи сходів світлопрозорою плівкою.


Догляд за горохом

полягає в поливах, особливо в період проростання насіння і появи сходів, прополці бур'янів, розпушуванні і підгодівлі, боротьбі зі шкідниками. Коли сходи зміцніють і підуть у ріст, до рослин підставляють лозини, чіпляючись за які вусиками, горох може рости вертикально.
Горох 1-2 рази підживлюють мінеральними добривами, вносячи під полив 10-15 г сечовини, 20-30 г суперфосфату і 10-15 г хлористого калію на 1 м2.


Збирання врожаю горохуЗбирання врожаю на зелений горошок

починають у той момент, коли зерна в стручку досягли максимальної величини, а стулки соковиті і зелені, без ознак сітки на поверхні. Поява білої сітки на стручках - ознака того, що горошок перезрів.
Лопатки цукрових сортів гороху прибирають в період, коли вони зелені, плоскі, м'ясисті, ніжні і соковиті, з недорозвиненими насіннями. Збирання бобів лущильних та цукрових сортів проводять кілька разів на сезон у міру достигання гороху.


 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved