Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Шіїтаке.Як виростити делікатес.

шіїтакеШіїтаке - він же японський , або китайський , гриб -в Україні  став відомий порівняно недавно , хоча на своїй батьківщині , в Китаї , його використовують в кулінарії і медицині вже більше двох тисяч років. За формою і кольором він нагадує лугові печериці , з однією лише відмінністю - капелюшок у шіїтаке не білий , а коричневий. Гриб дуже смачний , відноситься до розряду делікатесних , але головне його достоїнство - незвичайні цілющі властивості , порівнянні тільки з женьшенем . Шіїтаке здатний продовжувати життя - саме так говорять про нього китайці та японці , називаючи його грибом імператора або еліксиром життя . Він допомагає організму протистояти вірусам і навіть ракових пухлин . Шіїтаке зараз займає друге місце (після печериці ) за популярністю серед культивованих грибів . Як і зимовий опеньок , його зручніше вирощувати на субстратних блоках.
Для виготовлення
субстрат них  блоків під шіїтаке найкраще підходять дубові стружки або тирса . Але гриб добре росте і на перемелених гілках будь-яких листяних дерев і чагарників. Для подрібнення  в садовому подрібнювачі годяться довгі прямі гілки товщиною до 4 см , як голі , так і з листям . Є успішний досвід культивування шіїтаке на трісках з гілок берези , жовтої акації , вільхи , верби , осики і дуба.
Оптимальний обсяг субстрату в одному поліпропіленовому або поліетиленовому пакеті в цьому випадку становить 5 л . Як зробити пакет потрібного розміру і ватяну пробку , описано в статті  по зимовому опеньку .В якості добавки можна використовувати зерно ячменю , пшениці або перлову крупу. Корисно внести 10 г крейди.
Після того як буде відміряно потрібну кількість інгредієнтів , складіть все в таз і витримайте протягом  години , регулярно перемішуючи . Залишки води злийте через сито.
Розкладіть субстрат по пакетах  масою ( 2600 г в кожен) . Горло пакетів закрийте ватяними або синтепоновими пробками і стягніть мотузкою. Потримайте пакети з субстратом три доби  в при температурі не менше 16 с для рівномірного розприділення вологи  .Воду що зібралася на дні пакетів  зливають.Потім субстратні блоки пастеризують в автоклаві або в бочці на вогні.
Наступного дня дістаньте пакети з остиглим субстратом з бочки , переконайтеся , що температура всередині субстрату нижче 30 ° С , і починайте інокуляцію міцелієм - точно так само , як і з зимовим опеньком .


Інкубація і вигонка шіїтаке


шіїтакеДля освоєння всього субстрату в пакеті ( в теплому місці при температурі 20-26 ° С) міцелію шіїтаке знадобиться два з лишком місяці . Через плівку простежте , як іде заростання , - до кінця процесу субстрат повинен стати білим або білим з коричневими плямами , а можливо , і коричневим. На блоці можуть з'явитися характерні нарости того ж кольору , що й інша поверхня блоку , звані грибівниками  попкорном. Але це ще не зачатки плодових тіл - за допомогою таких утворень шіїтаке в природних умовах, як би відштовхує кору дерева. Справжні зачатки плодових тіл зявляться значно пізніше.

 

Блоки , що заростають міцелієм , можна тримати не тільки в приміщенні , але і в затіненому  місці в саду. Природно , що терміни цього процесу при цьому зміняться , але сам він не зупиниться. Заростання відбувається краще, якщо пакет з блоком стоїть вертикаль но , ватяною пробкою вгору.
Блок можна вважати готовим до плодоношення після часткового потемніння субстратного блоку або утворення на його поверхні зачатків плодових тіл. Треба мати на увазі , що на відміну від інших деревних грибів шіїтаке утворює плодові тіла не тільки на верхівці субстратного блоку , а й по всій його поверхні – при цьому пакет знімають , щоб він не заважав прогресії . Роблять це дуже акуратно , намагаючись не зламати зачатки плодових тіл . Потім блоки промивають у холодній воді , змиваючи ексудат , і встановлюють на місце , де і проходитиме плодоношення.
Якщо на блоці занадто довго немає плодових тіл або їх зачатків , можна прискорити його за допомогою холодового шоку. Для цього , не виймаючи блок з пакету , потримайте його в холоді ( від 0 до 10 ° С ) не менше трьох діб. Після цього блок в пакеті перенесіть в тепле місце ( 15-25 ° С) і накрийте його поліетиленовою плівкою. Через деякий час пакет видаліть , вимийте блоки під струменем холодної води і встановіть їх на місце для плодоношення.


Як росте шіїтаке.


Як би це не здавалося дивним , але гриби шіїтаке на субстратних блоках найкраще ростуть в тінистому місці в саду або в теплицях з огірками і томатами , якщо денна температура там не перевищує 30 ° С. Самі по собі ці блоки міцні , покриті щільною кіркою з міцелію , тому іх зручно переносить , якщо в цьому виникне необхідність. Блоки можна поставити або покласти прямо на землю. Що стосується догляду , то до плодоношення він обмежується поливом в суху погоду (це роблять як для зволоження , так і для охолодження ) , а після появи грибів блокам необхідний щоденний полив ( в сухий сезон їх бажано накрити ковпаком з поліетиленової плівки.

Плодоношення покращиться , якщо місце , де знаходяться блоки , буде добре захищений з усіх боків від вітру , а з південного боку - від сонця. Вдалий варіант - низина або приямок , де збирається Дощова вода. Тут субстрат добре зберігає вологу і охолоджується , тому гриби ростуть навіть в суху погоду , навесні і влітку , без будь-якого укриття. Неушкоджені блоки з щільною коричневою кіркою можуть плодоносити навіть на поверхні води. Для утворення зародків грибів блок покладіть в калюжу від дощу , в басейн або в бочку з водою. Приблизно через тиждень на мокрій стороні блоку утворюються зачатки плодових тіл . Після цього блок треба перевернути , і через 7-10 днів на його поверхні  утворюються високоякісні плодові тіла. Субстратні блоки , що втратили вагу в суху погоду , слід замочити . Для цього проколіть їх тонким ножем у трьох місцях і « утопіть » на ніч у воді . Блок що набрав масу знову перенесіть в сад.

В саду блоки з шіїтаке з весни до осені дають великий урожай щільних , смачних і до того ж цілющих грибів . Капелюшки грибів  використовуйте для супів і жаркого , ніжки сушіть для приготування  цілющого  порошку або настоянки. А з найбільш м'ясистих капелюшків виходить чудовий грибний шашлик.

Подібні статті

 

 

 

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved