Головна
Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вирощування листової капусти

листова капустаУ листової капусти є дуже багато різновидів: листова зелена, листова  червона (синя), листова рожева, декоративна біла, листова пальмовидна. Листова зелена капуста має розетку до 45 см в діаметрі. Стебло низьке, густо покрите темно-зеленим  кучерявим листям з  гостро зубчатими  і сильно гофрованими краями.Є високорослі сорти, стебла яких досягають 70-80 см, середньовисокі (до 60 см) і низькорослі (30-40 см).
Загалом, листова капуста невибаглива  до родючості грунту і поливу (У порівнянні з іншими капустяними), але   для гарного росту їй необхідний добре освітлені  сонцем ділянки.
Листова капуста-стародавня культура, виведена з дикорослих форм. Вона поживнішою капусти білокачанної. Її листя містять велику кількість білків, різноманітних вітамінів (В1 В2, В6, С, РР, К, Е) і фолієвої кислоти; каротину (провітаміну А) в ній у 80 разів більше, ніж у капусті білокачанної.
У листовій  капусті міститься багато фітонцидів, ферментів, мінеральних солей, калію, фосфору,  марганцю, йоду, а за вмістом заліза вона займає друге місце після  чорної редьки. Її слід вважати найціннішим лікувальним овочем.
Період вегетації листової капусти низькорослих і напіввисоких сортів становить близько 4 місяців, а у високих сортів - 5 місяців. Тому
листову капусту низькорослих і напіввисоких сортів, як правило, вирощують на грядках, з яких вже знято урожай ранніх овочів (салату, шпинату).

   

 Вирощування розсади листової капусти

Вирощування розсади листової капусти. Листову капусту зазвичай вирощують розсадою в розсадниках або ящиках. Сіють наприкінці квітня-початку травня за 30-35 днів до висадки в грунт. Відсортоване та протравлене насіння висівають на відстані 1 см один від одного рядовим способом у підготовлені раніше борозенки. Глибина загортання насіння 1 см. Поверхню  грунту ущільнюють .
На 1 м2 розсадника висівають 1 г насіння і отримують 130-160-шт. хорошої розсади, якої достатньо для посадки на 10-15 м2 відкритого грунту. У розсаднику проводять проріджування сходів, розпушування міжрядь, полив, прополку, захищають рослини від птахів, шкідників і хвороб.
При появі сходів рослини підживлюють розчином гною (10 л на 1 м2), в яку додають 15 г аміачної селітри, 30 г суперфосфату, 10 г хлористого калію, 1 г бормагніевие солі і 1 г марганцевокислого калію. Щоб рослини не отримали опіку, їх поливають чистою водою.
Через 10-12 днів проводять другу мінеральну підгодівлю: на 10 л води беруть 25 г аміачної селітри і 25 г деревної золи (норма на 1 м2 площі). Наприкінці травня розсаду опилюють  піретрумом.


Висадка розсади листової капусти у відкритий грунт


Посадка розсади листової капусти у відкритий грунт і догляд за нею. У день посадки готову розсаду добре поливають, а потім вибирають з розсадника, видаляючи хворі або зламані рослини. Коріння вмочують у бовтанку з глини і коров'яку і опилівают тютюновим пилом або піретрумом.
На гряді шириною 120 см розсаду висаджують в 3 ряди з міжряддями шириною 40 см. Зовнішні рядки розміщують на відстані 20 см від краю гряди. В ряду низькорослі рослини розміщують на відстані 33 - 35 см один від одного. Для кращого росту посадку рослин виробляють шаховим способом. На 1 м2 висаджено & вають 11 рослин.
Напіввисокі листову капусту розміщують в ряду на відстані 40 см один від одного (на 1 м2 8 рослин). Високорослу листову капусту висаджують з розрахунку 4 рослини на 1 м2 площі.
Для висадки розсади листової капусти на грядках совком або мотикою роблять лунки глибиною 8-10 см і, якщо є можливість, вносять суміш органо-мінеральних добрив, що складається з 200 г дрібного перегною, змішаного з невеликою кількістю суперфосфату і золи. Лунку добре поливають і опускають у неї розсаду до першого справжнього листка, після чого землю щільно обжимают, залишаючи невелике заглиблення і через носок лійки поливають розсаду під корінь, а щоб не утворилася грунтова кірка, підсипають суху землю.
Через тиждень розсаду перевіряють і замість загиблих або слабких рослин висаджують нову розсаду.
В умовах північних областей листову капусту висаджують аж до 1 липня.


капуста листоваДогдяд за листовою капустою


Подальший догляд за листовою  капустою полягає в поливах, розпушуванні міжрядь, двох прополках і боротьбі з шкідниками - гусеницями капустяною  білявкою, совкою і попелицями.
Після першої прополки листову капусту підживлюють аміачною селітрою (30 г на 1 м2). Капусту листову рожеву і декоративну білу після підгодівлі злегка підгортають, так як вона має слабку кореневу систему. Дуже добре листова капуста росте після мульчування грунту дрібним перегноєм або некислим торфом.


Збирання та використання  листової капусти


При збиранні листової капусти зрізають листкову  верхівку на висоті 10-20 см. Стебла вкривають ялиновим гіллям, гноєм або тирсою і залишають в землі, а навесні використовують для вигонки молодого листя.
Листову капусту можна збирати  в замороженому вигляді і зберігати, що не відтаюючи, в пухкому стані (при стисненні вона ламається). Як свіжу, так і морожену листову капусту використовують для приготування зелених овочевих супів, борщів, салатів;  маринують.
За висновком кухарів-дегустаторів, салати, приготовані з рожевої і білої листової капусти, більш смачні і приємні, ніж салати, виготовлені з червонокачанної або білокачанної капусти.
Листя декоративної білої капусти досить стійкі до в'янення і в холодній воді можуть зберігатися до 25 діб; без води ж вони швидко в'януть і жовтіють. Протягом 3-4 днів їх можна зберігати в целофанових пакетах при температурі від 0 до +3 ° С. Але  заморожену листову капусту можна використовувати круглий рік.

Корисні статті

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved