Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Як виростити хороший урожай картоплі?

Про це замислюються багато господарів. Не всі ж ходять в супермаркет за імпортними овочами. Здавна картоплю у нас вважають «другим» хлібом і дбайливо вирощують на своїх дачах та присадибних ділянках. І всім хочеться отримати рекордний урожай. Як домогтися цього розповів нам Федір Кривошеєв з Пензенської області. Картоплею він займається давно і накопичив великий досвід в його вирощуванні.

7 способів підвищення врожайності картоплі

«На своїй ділянці я вирощую переважно середньостиглі та ранні сорти картоплі вітчизняної селекції. Посадковий матеріал здобуваю тільки в спеціалізованому розпліднику. Бульби перед посадкою ретельно готую. Насіннєві, з осені промиті і позеленіли, дістаю з льоху за півтора місяці до посадки. Прогріваю їх півгодини в гарячому розчині мідного купоросу (на 3 л води 1 чайна ложка). Для збільшення числа паростків, надрізаю кожну бульбу приблизно на 1 см і укладаю по сортам в два шари в приготовані для цього ящики.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Як виростити високий урожай картоплі? Для цього треба потрудитися. Протягом 3-х тижнів до посадки, тримаю бульби на світлу і обприскую їх кожні 3 дні, чергуючи розчини добрив . Для цього готую чотири види поживних розчинів:

 

• 1 ч. ложка нітрофоски на 3 л води
• 1 ст. ложка гумінових препаратів Ідеал на 3 л води
• 1 ч. ложка сечовини на 3 л воли
• 1 ст. ложка гумату натрію на 5 л води

Пророслу насіннєву картоплю перекладаю вічками вгору в інші ящики і пересипаю його вологою тирсою. Для просочення тирси готую на 10 літрів води таку суміш: 60 г суперфосфату, 30 г сульфату калію, по 2 г борної кислоти і мідного купоросу. Через півтора тижня на бульбах відростають білі міцні паростки.
Щоб отримати гарний врожай, звичайно, важлива агротехніка посадки і вирощування картоплі на присадибній ділянці. Я висаджую свою картоплю, коли земля на глибині 10 см прогріється до 10 градусів. Це, в наших краях, буває з 20-х чисел квітня по 10-е травня. Ранні сорти саджу першими. За пару днів до цього обприскую бульби розчином сечовини (на 10 л води 30 г).
Навесні ділянку під картоплю не перекопую, так як земля оброблена з осені. Після збирання врожаю, сію на ній сидерати: віко-вівсяну суміш або озиме жито. Зелень в кінці жовтня скошую і плоскорізом закладаю в грунт. Восени ж формую сапкою гребені. Так вони навесні швидше прогріваються.
З приходом весни на грядках розмічають 2 рядки з міжряддям в 60 см. Совком роблю лунки з інтервалом 25-30 см і додаю в кожну 1 ст. ложку суперфосфату, 2 ст. ложки деревної золи, жменю перегною і все перемішую з землею. Якщо вона суха, в кожну лунку виливаю по півлітра настою розведеного у воді коров'яку. Бульби кладу на глибину 5-6 см корінням вниз і засипаю грунтом.
Перше підгортання проводжу відразу після появи сходів. Через два тижні роблю друге, так, щоб висота гребеня піднялася до 30 см. Без цього виростити багатий урожай картоплі буде важко.
За сезон двічі обробляю посадку картоплі розчином гумату натрію (на 5 л води 1 ст. Ложка). Перший раз роблю це, коли висота сходів досягла 10-ти см, другий - в самому початку бутонізації. Коли картопля зацвіте, добре під кожен кущ внести калійну підгодівлю (на 10 л води 1 склянка деревної золи і 1 ст. Ложка сульфату калію).

Не забуваю і про профілактику появи фітофтори. Хороший результат дає обприскування бадилля картоплі, коли вона виростає до 20-ти см, розчином мідного купоросу (5 г на 10 л води). Всі бутони на кущах видаляю, крім кількох, за якими можна буде визначити терміни збирання врожаю.
У суху і спекотну погоду, починаючи з фази бутонізації, з інтервалом в 10 днів, тричі поливаю посадку картоплі по борознах, після чого спушую міжряддя. За пару тижнів до прибирання обприскую бадилля настоєм суперфосфату (200 г на 10 л води з подальшим видаленням осаду). Ця процедура дає хороший результат для зберігання картоплі. За тиждень до збирання, як це прийнято, скошую все бадилля, приблизно на висоті 10-12-ти см.
Щоб зберегти хороший урожай картоплі, прибирання його бажано проводити в суху погоду. Зазвичай бульби просушую під зробленим для цього навісом, потім прибираю їх на пару тижнів в сарай. Бульби, відібрані на посадку, миють, підсушують і залишають на світлі, щоб позеленіли. Зберігають насіннєву і продовольчу картоплю в різних кутах погреба.

Моє картопляне поле, якщо його так можна назвати, займає трохи більше 1,5 соток. З нього в вдалий сезон збираю до 540 кг картоплі. Кращі результати по врожайності показали сорти Вінета, Жигулівський, Нікулінський, Ресурс, Іллінський. У гнізді раннього сорту Удача і середньораннього Російський сувенір збираю по 7-14 бульб масою по 200 г. Сорт Каченя (суперранній) дає в середньому 6 бульб, а Талісман (середньостиглий) - до 20 бульб.
Мої урожаї не такі вже багаті. Кажуть, є городники, які можуть виростити врожай картоплі в півтонни з сотки. Але використовувана агротехніка мені підходить. Без хорошого врожаю картоплі я ніколи не залишався. Може бути, мій досвід кому-небудь стане в нагоді ».

Подібні статті

 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved