Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Підживлення картоплі

Добавить свое объявление
Загрузка...  

Підживлення картопліІнша необхідна міра по догляду за картоплею - підживлення, які за сезон зазвичай проводять три рази. Особливо сприятливо діють на формування бульб їх лежкість і смак ранні підгодівлі.

Ще до появи сходів картоплі потрібно граблями або бороною два-три рази провести суцільне розпушування ділянки для знищення  кірки бур'янів що починають рости.
  Розпушування особливо необхідне на важких грунтах.
Після появи сходів до початку цвітіння проводиться три-чотири розпушування між рядками і усередині рядка між рослинами.Рихлять грунт мотиками на глибину 6-8 см. Одночасно з розпушуванням знищують всі бур'яни.  При розпушуванні не треба засипати рослини землею, а випадково засипані кущі потрібно звільняти від землі руками.
 

   

Перше підгортання проводять, коли бадилля досягне висоти 12-15 см, друге підгортання проводиться через 12-15 днів після першого.  Підгортати картоплю треба вологою землею мотикою або підгортальником, плугом (при обробці на кінній тязі).Підгортати (присипати до рослини землю) перший раз треба на висоту 10-12 см, другий раз на висоту 15-20 см. У посушливих районах у суху погоду підгортати не треба, особливо на легких грунтах, можна обійтися тільки розпушуванням  грунту.

Поради з вирощування картоплі

7 способів підвищення врожайності картоплі

Як виростити великий урожай картоплі

Перед розпушуванням і підгортанням слід провести підживлення картоплі місцевими або мінеральними добривами. Підживлення потрібно робити, коли грунт вологий. 

Якщо підгодівля робиться суха, то добрива розподіляють в міжряддях на відстані 8-10 см від рослин і закладають землею; при рідкої підгодівлі добриво вноситься під кожен кущ. Першу підгодівлю треба дати, коли рослина досягне висоти 10-15 см, а другу-через 15-20 днів після першої.
Для підживлення застосовують добрива в наступних дозах: зола деревна одна-дві жмені на кущ (попередньо змішана з землею), пташиний послід добре подрібнений 15 г на кущ. Суміш мінеральних добрив треба вносити з розрахунку одна столова ложка на кущ.  Якщо ж вноситься суперфосфат, калійна сіль і азотисті добрива, то кожного з цих добрив треба вносити по чайній ложці.
Рідке підживлення картоплі складається з розрахунку дві столові ложки калійної солі, дві столові ложки азотистих добрив і чотири ложки суперфосфату на відро води-12 л).  Цього розчину вносять по 1 л на кущ.
Якщо підгодовують гнойовою рідиною, то одну частину її розводять в 4-5 частинах води; якщо пташиним послідом то розбавляють його в 8-10 частинах води.

Подібні статті

 




Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved