Головна    

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Як виростити великий урожай картоплі

Для того, щоб виростити великий урожай картоплі треба розпочати підготовчу роботу вже з осені.
Ділянка, виділену під картоплю, засіваємо озимим житом. Це відмінне зелене добриво. Крім того, коріння жита рихлить землю, покращує її структуру, завдяки чому знижується чисельність шкідників картоплі, зокрема нематоди.
А подбати про насіннєву картоплю слід ще наприкінці літа - вимити його, гарненько просушити і скласти невисоким штабелем в льох або в яму під гаражем.
В кінці березня починаємо готувати бульби до посадки. Розкладаємо їх в яєчні решітки (розмір цілком дозволяє) штабелем метрової висоти. Цю роботу можна зробити навіть в заскленій лоджії міської квартири. При похолоданні накидаємо на штабель стару ковдру. У квітні злегка обприскуємо насіннєву картоплю водою. До моменту посадки на ньому повинні вирости товсті зелені паростки і невеликі корінці.
Навесні, як тільки дозволить земля, йдемо копати ділянку, де будемо вирощувати великий урожай картоплі. Формуємо гряди довжиною 6 м, шириною близько метра, доріжки між ними - 35 см. Посередині кожної грядки на відстані 30 см один від одного робимо дві борозни глибиною 15 см. У кожну з інтервалом 30 см укладаємо насіннєву картоплю.

 

При посадці під кожну картоплину вносимо по жмені добрива «Кеміра картопляна» і золу. Засипаємо борозни, розрівнюємо поверхню грядок і вкриваємо їх плівкою.
Під плівкою грунт навіть у прохолодні дні теплий, тому вже через два-три тижні зелені пагони почнуть пробиватися на поверхню землі. Плівку прибираємо, а молоді кущики майбутнього великого врожаю картоплі підгортаємо «з головою», щоб уберегти від можливих в цей час заморозків. Для надійності грядки можна вкрити тією ж плівкою.
У прогрітому  грунті картопля розвивається швидко і цвіте вже наприкінці червня. Через пару тижнів можна підкопати перші клубні. За запропонованою методикою вдається виростити до кінця червня до 1,3 кг картоплі з одного куща.
Давайте порахуємо вирощений урожай, чи буде він такий великий, як очікували. На одній сотці розміщується 12 гряд, на кожній посаджено по 40 картоплин в два рядки - всього 480 штук. Множимо цю цифру, з урахуванням неминучих втрат, на 1,1 кг. Отримуємо 528 кг або 11 мішків картоплі. Для однієї сотки це дійсно відмінний урожай.
 Спробуйте цю методику. У вас напевно вийде. А потім і ви зможете поділитися з іншими, як виростити великий урожай картоплі.

7 способів підвищення врожайності картоплі

Подібні статті

 

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved