Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Збирання та зберігання картоплі

Прибирання і зберігання. При гарній передпосадковій підготовці бульб і правильному догляді за рослинами і грунтом до копки картоплі весняної посадки можна приступати в 1-й декаді червня. До кінця липня ранні сорти в основному закінчують вегетацію.

Поради з вирощування картоплі

7 способів підвищення врожайності картоплі

Як виростити великий урожай картоплі


Урожай від весняної посадки найкраще вживати влітку і восени. В кінці жовтня-початку листопада картопля починає проростати.
Для вживання в зимовий і весняний час доцільно вирощувати картоплю при літніх посадках. Садити його на продовольчі цілі можна 20-25 червня, висаджуючи при цьому середньостиглі сорти.

Бульби від літньої посадки краще зберігаються і починають проростати тільки в квітні.
Збереження врожаю залежить від умов збирання, зберігання. Завжди потрібно пам'ятати, що бульба картоплі - це живий організм, в якому після збирання тривають фізіологічні процеси: він дихає, випаровує воду і т. д.

Прибирані бульби потрібно не кидати, а акуратно укладати в ящики, корзини, мішки. Обережність потрібна і при перевезенні. Температуру зберігання слід знижувати поступово, довівши її до 1-3 °, при мінусовій температура картопля може загинути. При температурі близько 0 ° крохмаль переходить в цукор, і бульби стають солодкими. Однак цей процес зворотний: якщо такі бульби витримати кілька днів при температурі 20 °, смак їх відновлюється
При бажанні свою картоплю можна мати до столу задовго до збирання повного врожаю. З моменту цвітіння, тобто приблизно із середини червня, на пухких грунтах руками відокремлюють великі бульби і використовують у їжу. На важких грунтах бульби виймають із землі, обережно підкопуючи кущі.
 

   

 Ранньостиглі сорти картоплі дозрівають за 60 днів. Їх зазвичай прибирають при перших ознаках пожовтіння нижніх листків. Збирання середньоранніх, середньостиглих і пізніх сортів здійснюють, коли пожухне і висохне бадилля: середньоранні - у серпні; середньостиглі та середньопізні сорти - в кінці серпня-вересні.

За 7-10 днів до збирання бадилля скошують, в результаті чого відбувається відтік поживних речовин з бадилля в бульби. Це сприяє їх кращому дозріванню, швидкого утворення міцної шкірки, підвищує збереженість. Здорове бадилля можна використовувати на компост. Однак, при найменшій підозрі на наявність захворювань в бадиллі його краще спалити.

Землю можна використовувати як сховище невикопанного картоплі протягом 2-3-х тижнів. Копати картоплю краще садовими вилами або лопатою з боку міжряддя, намагаючись не пошкодити бульби. Після копки картоплю рекомендується помити щіткою і просушити: чисті бульби краще зберігаються. Потім укласти в мішки або ящики і прибрати в місце холодного зберігання.

При вирощуванні картоплі для зимового зберігання рекомендується брати сорти з середнім і середньопізніх термінами дозрівання, термін вегетації у яких складає в середньому 110-115 днів. У таких сортів врожайність, як правило, вище, і сама картопля смачніша за рахунок більш високого відсотка в бульбах крохмалю.

Лікувальні властивості картоплі
Картопля в народній медицині
Картопляні дієти


При збиранні ведуть відбір бульб на насіння з найурожайніших і здорових кущів. При цьому насіннєву картоплю відразу кладуть в окрему тару. Вважається, що насіннєву картоплю - це середня з хорошого куща або краща з поганого. Якщо не вести такий відбір, то через 4-5 років будь-який новий здоровий кущ вироджується.

 

Подібні статті

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved