Головна
Добавить свое объявление
Загрузка...
ФУТБОЛ дивитися онлайн

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Де вирощувати моркву

Коли сіяти моркву

Час посіву робить великий вплив не тільки на сходи, а й на врожай моркви в цілому. Висівати насіння цієї культури слід якомога раніше, поки грунт сповнений  весняної вологи. Якщо з посівом затягнути і земля висохне, сходи можуть бути рідкими і слабкими, що неминуче позначиться на врожаї, а іноді в таких умовах насіння і зовсім не дають сходів.
Насіння ранніх сортів моркви рекомендується висівати у відкритий грунт в кінці квітня, середньостиглих - до 5-го травня, пізні сорти, призначені для зберігання, можна починати сіяти в кінці травня і навіть у червні. Деякі городники пізню моркву висівають до 20-х чисел червня ще й тому, що в такому випадку розвиток рослин не збігається з найбільшою активністю морквяної мухи (у травні).

Часто насіння моркви для раннього споживання висівають під зиму. Насіння перед цим тільки знезаражують, а потім підсушують. Навесні вони наберуть вологу, набухнуть і проростуть природним чином. Якщо посіяти під зиму вже  пророщене насіння моркви, паростки вимерзнуть.


Як сіяти моркву

Спочатку підготовлені грядки рихлять на невелику глибину, видаляючи при цьому бур'яни з корінням. Після цього роблять неширокі борозенки до 5 см і глибиною близько 2 см. Глибше робити борозенки не просто не має сенсу, але й шкідливо, оскільки це може значно уповільнити проростання і подальший розвиток моркви. Борозенки одна  від одної повинні знаходитися на відстані 30-35 см.
Перед посівом борозенки бажано пролити водою і потім злегка ущільнити в них грунт, наприклад, дощечкою або долонею, щоб насіння не затягувало занадто глибоко. Воду можна замінити розчином марганцівки темно-рожевого кольору. Насіння моркви дрібне, але все ж потрібно постаратися посіяти його  так, щоб між ними було близько 1 см (сходи легше буде проріджувати). «Малюнок» посіву може бути будь-яким. Іноді насіння сіють у вигляді рівної смуги, іноді змійкою або в шаховому порядку.

Коли насіння опиняться в борозенках, їх потрібно засипати сумішшю торфу з піском або чистим торфом і знову ж притиснути дощечкою або долонею - для кращого контакту з землею. Зверху грядки накривають поліетиленовою плівкою, щоб уникнути висихання грунту. Крім цього, під плівкою земля прогріється швидше. Після того як з'являться сходи, плівку знімають.

   


Як посіяти насіння моркви негусто


Якщо посіви густі, сіянці заважають один одному і слабо розвиваються. А проріджувати  тоненькі рослини складно. Деякі городники змішують дрібне насіння з піском: на 1 ст. ложку насіння беруть 1 склянку піску, поділяють отриману суміш на 3 частини і використовують кожну частину на 1 м2 грядок.

Ще зручніше змішувати насіння моркви з насінням так званих маячкових рослин (салат, редиска). Вони сходять набагато раніше, і вказують, де знаходяться сіянці моркви, так що першу прополку можна буде провести, не боячись пошкодити рослини.

Дуже зручний рідкий посів моркви. Пророщене насіння змішують з рідким  клейстером, приготовленим з картопляного крохмалю, а потім обережно «наливають» їх у борозенки з чайника. Для приготування 1 л клейстеру в 100 мл холодної води розмішують 1 ст. ложку крохмалю. У 900 мл гарячої води тоненькою цівкою при постійному помішуванні додають розведений крохмаль. На водяній бані, продовжуючи помішувати, нагрівають крохмальний гель до загустіння. Після цього охолоджують, періодично помішуючи, щоб не допустити утворення плівки.

Клейстер готують заздалегідь, щоб він встиг охолонути, але не раніше ніж за добу до посіву. 1 л клейстеру достатньо для посіву 10 г насіння. Пророщене насіння дуже обережно, щоб не пошкодити проростки, змішують з клейстером - до рівномірного розподілу в рідини. Насіння може перебувати в клейстері  не більше 6 годин. Борозенки перед посівом потрібно пролити водою. А відразу після посіву їх засипають пухкою землею шаром до 2 см. Для збереження вологості грунту посіви бажано накрити плівкою або нетканим матеріалом.

Досвідчені городники стверджують, що насіння моркви потрібно сіяти так, щоб їм було зверху м'яко, а знизу - твердо. Влаштувати таку «постіль» для насіння можна, якщо борозенки не розрізаний сапкою, а злегка протоптати. Потім ці «доріжки» потрібно полити, а насіння посіяти по всій їх ширині (намагаючись зробити це якомога рідше). Зверху посіви слід присипати сухою пухкою землею.

Підготовка ділянки під моркву


Глибина перекопування має дуже велике значення для нормального росту коренеплодів моркви. Якщо перекопка грунту проведена неглибоко, то нижня частина коренеплодів викривляється і починає гілкуватися.
Навесні при настанні фізичної стиглості грунту проводять так зване "закриття вологи" - підсохлий, але не висохлий грунт розрівнюють граблями. Це потрібно для зменшення поверхні випаровування - в сонячну весняну погоду волога дуже швидко випаровується з грунту. Після розрівнювання випаровування різко сповільнюється, грунт поступово прогрівається. Починається проростання бур'янів, які в цьому віці легко знищити повторною обробкою граблями.

Весняне перекопування робити небажано. Якщо глибоко перекопували грунт восени, то весняного розрівнювання граблями достатньо. При цьому насіння при посіві лягає на "тверде ложе". Якщо провести глибоку обробку грунту, то зруйнуються грунтові капіляри, за якими до насіння надходить волога, і насіння може не прорости.

Добрива

На кислих грунтах восени необхідно провести вапнування (під перекопування), інакше ефективність добрив різко знижується. Так як вапно містить кальцій, то одночасно, тим самим, вноситься даний необхідний елемент.

Потреба в елементах живлення залежить від запланованої врожайності і вмісту елементів живлення в грунті. Розрахувати норму внесення добрив під моркву можна самостійно .

Азотні добрива можна вносити під весняну обробку грунту і в підживлення, фосфорні та калійні - краще під осінню перекопування (фосфорні також і в підгодівлю). З мінеральних речовин морква найкраще засвоює калій, тому калійних добрив потрібно вносити як мінімум на 20-30% більше, ніж азотних. Це підвищує якість і лежкість коренеплодів.

Морква погано реагує на внесення гною (утворюються потворні, гіллясті коренеплоди з поганими смаковими якостями), тому безпосередньо за моркву гній не вносять. Зазвичай моркву вирощують на ділянці, де гній вносився один-два роки тому.

Подібні статті

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved