Головна
 
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 
 

 

Вирощування перцю

вирощування перцюПерець солодкий - один з найбільш смачних і корисних овочів на нашому столі. За  вмістом  вітаміну С він поступається тільки шипшині і перевершує цитрусові в шість разів. Для задоволення добової потреби людини у вітаміні С доста  з'їсти всього лише 40 г перцю.
За вмістом вітамінів групи В перець також займає лідируюче місце серед овочевих культур, а каротину (провітаміну А) в ньому стільки ж, скільки в моркві. Багато в солодкому перці і вітаміну РР
Завдяки успіхам селекціонерів сьогодні  у городників багатий вибір сортів перцю з плодами найрізноманітнішої форми, забарвлення і призначення.
Перець - культура теплолюбива , тому вирощують його в основному через розсаду
Низькорослі, скоростиглі, детермінантні  сорти ідеально підходять для  парників. Висота куща у них всього 40-60 см, а плоди досягають маси 140-180 м. На кожній  такій  рослині може виростати до 10-18 плодів. Середньорослі скоростиглі перці гарні для весняних теплиць. У них вони дають максимальний урожай. Найбільш ранньостиглі з них вирощують і у відкритому грунті під укриттями. Сильнорослі крупноплідні сорти відрізняються тривалим періодом плодоношення, що дозволяє отримувати високі врожаї плодів відмінної якості у нагрітих теплицях. Самі скоростиглі з них можна вирощувати і в необогреваючих  теплицях.

   

 

Вирощування розсади перцю


Терміни посіву розраховують з урахуванням часу висадки сіянців у грунт. Найкращий вік розсади  перцю - 60 днів. Якщо висаджувати рослини планується в середині травня (у теплиці, під укриття), то сіяти треба не раніше середини березня. Переросла на підвіконні розсада гірше приживається і може надовго загальмувати у рості, тому на ранній врожай в цьому випадку розраховувати не прийдеться. При вирощуванні перцю краще обходитись без пікіровки. Насіння зразу розкладають  по 1-2 штуки в маленькі горщики або касети. Посіви накривають плівкою та ставлять в тепле місце(оптимальна температура 23-27С).В такому середовищі паростки зявляються  приблизно на 7-10 день після посіву.Після цього плівку прибирають а температуру знижують  до 16-18 градусів щоб вберегтися від витягування сіянців. Це може бути засклена лоджія, тераса або зимовий сад.

Надалі температура повітря вдень в сонячну погоду повинна бути 24-28 ° С, вночі 18-20 ° С, температура субстрату 20-22 'С. Сіянці треба регулярно поливати теплою (не нижче 20 ° С) водою, не допускаючи перезволоження - застій води в горшечках може  призвести до відмирання у рослин дрібних корінців.

При пікіровці у рослин неминуче пошкоджується коренева система, тому дорослі  сіянці з часом краще акуратно перевалити з Маленьких горщиків у великі, намагаючись не травмувати коріння. Для цього землю треба заздалегідь злегка підсушити, щоб вміст горщика краще  відокремлювався  від стінок. Можна використовувати для посіву та одноразові торфоперегнійні горщики або паперові стаканчики. Під час пересадки їх просто обережно розламують, звільняючи земляний ком  з корінням.

Розсаду перцю  треба починати підгодовувати після появи першого справжнього листка розчином комплексного водорозчинного добрива, що містить обов'язково і набір мікроелементів (1 ст. ложка на 10 л води), замінюючи їм полив. На перших етапах сіянці можна підгодовувати додатково і розчином  кальцієвої селітри (1 ч ложка на 5 л води.) - для зміцнення стебла.
У міру зростання перців горщики потрібно розставляти так , щоб рослини не затінювали один одного і розвивалися рівномірно.

Зріла розсада повинна мати 8-9 справжніх листочків  насичено-зеленого кольору і поодинокі бутони. Коронний бутон, що знаходиться на місці першого розгалуження бокових пагонів, прищипують. Якщо цього не зробити, то загальмується зростання інших пагонів, що не дасть вчасно сформуватися основному  врожаю перцю .

Подібні статті

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved