Головна
 
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 
 

 

Вирощування перцю на балконах та лоджіях

Вирощування перцю на балконах та лоджіях Для цих цілей варто підбирати спеціальні сорти солодкого перцю - з компактним кущем і невеликими соковитими плодами різноманітної форми та забарвлення («Акварель», «Карат», «Курйоз», «Таємничий острів», «Етюд»).

Посів

Для вирощування перцю на  балконах, лоджіях і в кімнатах влітку перець сіють наприкінці березня - початку квітня, при посіві в липні - на початку серпня плоди можна отримати восени.

Насіння розкладають в невеликі (0,2 л) горщики, наповнені на 2/3 поживним грунтом (землю у міру зростання і витягування стебла треба підсипати). До 60-денного віку перцю необхідний короткий світловий день, тому додаткового досвічування при вирощуванні розсади у весняні терміни не потрібно.

Підрослі  сіянці перцю  пересаджують з грудочкою землі у велику ємність. Для нормального росту дорослим рослинам достатньо горщика об'ємом 3-5 літрів.

Перець треба обов'язково підгодовувати, так як він росте е малому обсязі грунту.
Вже у фазу 1-2 пар справжніх листків рослини починають поливати розчином добрива (10 г аміачної селітри, 25-30 г суперфосфату, 15 г сірчанокислого калію і пів таблетки  мікродобрив на 10 л води). Таку підгодівлю повторюють з інтервалом в 10-12 днів 2-3 рази.

   

 

кімнатний перецьДогляд за посадками перцю

Догляд за рослинами полягає в поливі, підгодівлі і формуванні  кущів.

Після висадки розсади поливи повинні бути частими, але не дуже рясними. У міру дозрівання плодів потреба у воді збільшується. Нерегулярні поливи  в період плодоношення призводять до появи тріщин на плодах. Поливати рослини краще в ранкові години і під  корінь, а не дощуванням. Після поливу землю рихлять, але обережно, тому що коренева система у перцю розташована неглибоко.

Оптимальна вологість повітря при вирощуванні перцю  65-75%, при більш високій вологості, особливо в разі перегріву, пилок стає нежиттєздатним. Тому закриті лоджії і засклені балкони, де вирощуються  перці, у спекотні дні необхідно провітрювати і при необхідності затінювати вікна, оберігаючи рослини від прямих сонячних променів.

Оптимальна для росту рослин перцю на балконах  температура повітря в сонячні дні 24-28 ° С, в похмурі 20-22 ° С, вночі 18-20 ° С, температура грунту 18-20 ° С. Низькі денні температури повітря сприяють появі коротких деформованих плодів.

Перець запилюється в основному своїм  пилком, але його квітки здатні до перехресного запилення. Важкий  пилок краще переноситься комахами, ніж вітром. Щоб у домашніх умовах поліпшити процес зав’язування  плодів, кущики під час цвітіння треба періодично злегка трусити. Краще не висаджувати поруч солодкий і гострий перець, так як при запиленні пилок гіркого перцю може потрапити на солодкий і плоди будуть гірчити.

Кімнатному перцю не потрібна спеціальне  формування. На початку цвітіння обов'язково лише видалення коронного бутона (першого бутона, що знаходиться 6 розгалуженні стебла). Це дозволить прискорити зав'язування наступних бутонів. Кущі потрібно обов’язково  підвязати  до опори (кілка, шпалери), щоб уникнути перелому стебла під вагою  врожаю. Для кращого провітрювання і освітлення  необхідно видаляти спрямовані всередину рослини пагони.

Для захисту від шкідників кімнатний  перець обробляють тими ж препаратами,  що і при вирощуванні в грунті. Від вірусів ефективні  обприскування знежиреним  молоком, особливо в першу половину  вегетації.

Подібні статті

Добавить свое объявление
Загрузка...

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved