Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Любисток

Вирощування, збирання та зберігання

Любисток - пряна рослина, завдяки зовнішній подібності і запахом часто називають багаторічною селерою. Відноситься до сімейства Селерові . Потужний багаторічник заввишки до 2 метрів з великими зубчастими блискучим листям . Стебла і листя мають сильний « селеровий » аромат , використовують в супах , овочевих , м'ясних і рибних стравах , з черешків і коренів варять варення і роблять цукати. Молоді пагони , багаті аскорбіновою кислотою , каротином , органічними кислотами і мінеральними солями , особливо цінні весною, коли на городі мало іншої зелені .


Cорти
' Амур ' " ' Геракл ' , ' Дон Жуан ' , 'Лідер'


Умови необхідні для вирощування любистку


Невибаглива, холодостійка рослина: добре зимує в наших кліматичних  умовах. На одному місці росте до двадцяти років. Погано переносить посуху і підвищену (вище 30 ° С) температуру повітря. Віддає перевагу родючим, легким, незаболоченим грунтам. Може рости в тіні.


Догляд за посівами любистку


Найголовніше в догляді за цією пряністю - своєчасні поливи . При тривалій посусі рослина може загинути. Надлишок вологи також шкідливий посадкам . У молодому віці необхідні регулярні прополки й підгодівлі , краще органічними добривами.

Розмноження любистку


Розмножують насінням , діленням куща або кореневими живцями. На розсаду сіють наприкінці березня в горщики ( по 2-3 насінини ) , після появи сходів (через 2 тижні) в горщику залишають один сіянець . Розсаду у віці 50 днів висаджують у грунт на початку травня на відстані 60-70 см один від одного. На ділянці досить мати кілька кущиків любистку . Насіння можна висівати прямо в грунт навесні або під зиму. При весняному посіві насіння сходять довше (близько місяця) , ніж при посіві під зиму. Кущі ділять навесні або на початку вересня , кореневі живці краще нарізати навесні.


Хвороби та шкідники


Рослина може бути вражена білою плямистістю ( септориозом ) , з шкідників - морквяною мухою , рідко - попелицею . Заходи боротьби: агротехнічні ( поливи , розпушування , проріджування , підгодівлі ) . З попелицею можна боротися за допомогою мильного розчину , настою часнику і бадилля пасльонових.


Збирання та зберігання любистку


Перше зрізання можна робити на другий рік після посадки. Найцінніша зелень любистку - весняна,  переросше листя грубіє і втрачає смакові якості. Протягом літа бажано видаляти квітконоси, щоб усі поживні речовини надходили в листову масу. Остання зрізка можлива за місяць до настання холодів. Свіжі пагони зберігають у поліетиленових пакетах в холодильнику. Для тривалого зберігання листя висушують і прибирають в герметичну тару. Кореневища можна використовувати для зимової вигонки.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved