Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 Помідори.

помідориПомідори (томати) відносяться до сімейства пасльонових. Як і багато інших представників цього сімейства, вони прибули на наші грядки з Південної Америки. Це однорічна рослина радує величезною різноманітністю форм, кольорів і розмірів. Судіть самі: розгалужених стебло помідора досягає висоти від 30 см до двох метрів. Величина плодів коливається від розміру виноградної ягоди до дуже великого яблука. А забарвлення може бути і класичною червоною, і блідо-рожевою, і фіолетовою, і навіть ... смугастої! Плоди помідорів містять цукор, лимонну кислоту, білки, вітаміни С, В, В2, Р, К, каротин, солі заліза, фосфору і калію. У лікувально-дієтичному харчуванні використовуються при серцево-судинних захворюваннях, недокрів'ї, гастритах із зниженою кислотністю, хворобах очей. А томатний сік стимулює роботу підшлункової залози, сприяє нейтралізації токсинів, що утворюються  при надмірному харчуванні м'ясною і крохмалистою їжею.

А ось як впливають на рослину зовнішні фактори. Тепло. Цей чинник визначає місце і способи вирощування теплолюбних овочевих культур. Насіння томату починає проростати при температурі 14-16 ° С. Оптимальна температура для проростання - 20-25 ° С. Ріст рослин припиняється при температурі 10 ° С. Цвітіння припиняється при температурі нижче 12 і вище 30 ° С. При температурі - 0 С може наступити загибель всієї рослини. Тільки деякі сорти витримують заморозки до -3, -5 ° С. Різке зниження температури від 25 до 10 ° С і тривале похолодання затримують ріст і розвиток рослин, викликають опадання квіток.

Добавить свое объявление
Загрузка...


За період вегетації рослин томатів сума середніх добових температур повітря вище 15 ° С повинна бути не менше 11-12 ° С. Досліди показують, що врожайність плодів томата збільшується при підвищенні температури: при температурі 12-14 ° С маса плоду на одній рослині становить 132 м, при температурі 15-20 ° С - 379 г, при температурі 20-25 ° С - 538 р.

Вода. Рослинами томату вода в найбільшій кількості споживається після початку цвітіння - в період інтенсивного росту плодів. До цвітіння томата необхідна знижена вологість грунту. Для томатів важливо безперебійне постачання водою. Хороше (оптимальне) зволоження грунту він реагує інтенсивним ростом і підвищенням урожаю.Помідор краще росте й дає більш високий врожай при середній відносной вологості повітря. Висока вологість повітря (вище 60-70%) для помідор менш сприятлива. Рослини томатів потребують помірної вологості повітря і грунту. Оптимальна відносна вологість повітря для нього - 45-60%, а краща вологість грунту - 65-70% від найменшої вологоємності. У період плодоношення необхідні більш високі вологість повітря (65-70%) і вологість грунту (80-85%). Різкі перепади вологості погіршують ріст кореневої системи і надходження поживних речовин в рослину, що веде до його захворювання. При нерівномірному забезпеченні вологою плоди розтріскуються і обпадають.

При спільній дії поливу і добрив врожай томату збільшується майже вдвічі, а потреба у воді при цьому знижується.

Повітря.Помідорам, та й усім іншим рослинам, повітря необхідне з самого початку проростання насіння. При нестачі повітря насіння повільно проростає, коріння зупиняються у зростанні, порушується нормальний процес обміну. Зайва загущеність рослин або інтенсивна їх облиствення ускладнюють активний обмін повітря, його вільну циркуляцію, що надмірно підвищує вологість повітря всередині посівів і в результаті сприяє появі шкідників і хвороб. Видалення нижніх листків у приземному ярусі рослин покращує умови повітрообміну, а також світловий, тепловий і водний режими.

   

Помідори  сьогодні настільки любимі і популярні, що ростуть  буквально на кожному городі. Город, погодьтеся, взагалі заняття не для ледачих. Томати  ж   примхливі, і вибагливі. Не ростуть вони  як бур'яни. Потребують  хоча б мінімального догляду. Не варто вірити тим продавцям розсади і насіння, які стверджують, що їх помідори ростуть «самі по собі»,  без поливання, підв'язки, пасинкування  та  прополки. Хоча саме без пасинкування і підв'язки обходяться  низькорослі штамбові (які не треба пасинкувати) сорти помідорів  з не дуже великими плодами: Ренет, Роза вітрів, Бушмен,Оленка, Гном, Агата, Вірменський ранній, Лагідний, і карликові сорти.

Подібні статті

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved