Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Як вирощувати помідори

догляд за посадками помідорДогляд за посадками помідор

Поливати і підживлювати  томати краще в ранковий або вечірній час, щоб уникнути сонячних опіків на листках у разі попадання на них води. Часто поливати рослини не потрібно - це сприяє формуванню кореневої системи, розташованої близько до поверхні грунту. Щоб коріння освоювали більш глибокі шари, перед посадкою лунки треба рясно пролити, а після посадки не поливати 5-7 днів. Якщо погода спекотна і рослини підвядають, в період  укорінення  їх можна обприскувати водою. А надалі перезволожений грунт призводить до зниження  вмісту сухих речовин і  цукрів в  плодах томата, вони стають водянистими і часто розтріскуються. Тому необхідно забезпечити такий полив, при якому можна буде отримати високий урожай і гарну якість  плодів. До цвітіння рослини поливають через 5-6 днів, з розрахунку 4-5 л на 1 м2, під час цвітіння і плодоутворення -10-15 л на 1 м2. Температура води повинна бути близько 20-22 ° С.

Теплиця, де вирощуються томати, повинна мати кватирки з двох сторін. Після поливу теплицю потрібно добре провітрити, щоб зайва волога випарувалася.

   

Підживлення помідор

За час вирощування томати необхідно підживити добривами 3-4 рази. Перше підживлення проводять через 20 днів після висадки розсади на постійне місце (1 ст. Ложку нітрофоски, 0,5 л рідкого коров'яку на 10 л води) з розрахунку 1 л під кожну рослину. Друге підживлення роблять через 10 днів після першої (1 ст. Ложку комплекного  добрива і 1 ч. Ложку сульфату калію на 10 л води) з розрахунку 5 л на 1 м2. Третє проводять через 12 днів після другого (1 ст. Ложку суперфосфату і 2 ст. Ложки деревної золи на 10 л води) з розрахунку 6-8 л на 1 м2.
З мікроелементів  тепличні томати особливо потребують магнію, тому посадки потрібно окремо добре підгодувати 0,3-0,5%-ним розчином сульфату магнію або розчином мікроелементів (1 раз на 1-2 тижні по листю).
У травні - на початку червня доводиться оберігати молоді рослини від нічних холодів (включаючи заморозки), а з настанням спеки - від підвищеної температури в теплицях (застосовують провітрювання, рясні поливи,).

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Основна причина опадання квіток і зав'язі: сухий  грунт, висока температура, погане провітрювання, низька освітленість. У цьому випадку необхідно терміново полити рослину, знизити температуру в теплиці, провітрити і т. д.

Якщо налив плодів на других і наступних кистях відбувається повільно, потрібно зняти всі плоди з першої кисті, не чекаючи, поки вони почервоніють. Зняті бурі плоди швидко дозрівають в теплому сухому місці. У відкритому грунті варто віддати перевагу раннім сортам, які в першій декаді серпня встигають віддати основну частину врожаю.

Після збирання врожаю необхідно видалити всі рослинні залишки. Шпагат, використовуваний для підв'язки рослин, відв'язати і спалити. При можливості зняти верхній шар грунту. Теплицю необхідно ретельно продезінфікувати за допомогою сірчаної шашки, потім грунт в ній перекопати на глибину не менше 30 см і внести органічні добрива (гній, перегній).
При внесенні великих доз азотних і органічних добрив і занадто рясних поливах у томата формуються слабкі квіткові кисті з невеликою кількістю квіток, а сама рослина починає «жирувати». Щоб виправити ситуацію, потрібно перш за все обмежити полив на 7-10 днів. Для затримки росту роблять кореневу підгодівлю суперфосфатом (3 ст. Ложки суперфосфату на 10 л води) з розрахунку 1 л під кожну рослину.

Щоб прискорити дозрівання і налив плодів, до початку плодоношення температуру повітря в теплиці намагаються підтримувати в межах 25-28 ° С в сонячні дні, 20-22 ° С - в похмурі і 18-20 ° С - вночі. Денна температура вище 32 ° С не тільки не прискорює розвиток рослини, але і пригнічує її.

Плоди що достигають  інтенсивно виділяють етилен, і  самі підганяють наступні. Тому, коли «процес пішов», можна знизити температуру, намагаючись більше провітрювати теплицю. Відносно висока нічна температура близько 19-21 ° С прискорює настання плодоношення, проте рослини при цьому стають більш крихкими, з довгими міжвузлями, а плоди дрібніші, ніж при нічній температурі повітря 14-15 ° С. В останньому випадку дозрівання плодів почнеться пізніше, але вони будуть більшими, а самі рослини набудуть стійкості до зовнішніх впливів.

Подібні статті

 

 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved