Головна   ФУТБОЛ дивитися онлайн

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Сорти  томатів : колір, форма, смак

Томати улюблені багатьма. Стосується це і городників. Дуже багато хто хоче вирощувати саме ці овочі. Причому вирощувати можна найрізноманітніші томати - червоні, жовті, рожеві, помаранчеві, малинові, зелені. У відкритому грунті, в теплиці, ранньостиглі і пізньостиглі сорти . Кращі сорти томатів вирощують для салатів і для консервування. Опис сортів томатів дозволяє з величезної безлічі існуючих вибрати найбільш підходящий.

Плоди томата багаті цукрами, органічними кислотами і вітамінами, особливо вітаміном С і каротином. Крім того, томат є джерелом лікопіну. Ця речовина нетільки забарвлює плоди в червоний колір, але і володіє антиоксидантними властивостями. Щоденне вживання 450 г томатів істотно знижує ймовірність розвитку раку. А томатна дієта спосіб сприяє хорошій роботі системи клітинного імунітету. Помідори можна включати в свій раціон навіть тим, хто страждає на подагру, артрит, захворювання  нирок.

   

Селекціонерами виведено безліч сортів томатів з плодами найрізноманітнішого забарвлення, форми, смаку і призначення. Більша частина сортів призначена для вирощування в теплиці, адже гарантовано отримати великий урожай у північних областях країни простіше в спеціальних умовах, штучно продовживши період  вегетації рослин. Але є й спеціальні скоростиглі сорти для відкритого грунту, що дають невеликі, але смачні плоди.

томати черріСама скоростигла  група - черрі, або вишневидні, а також коктейльні томати. Найкращі високорослі з них («Балеринка», «Батерфляй», «Бусинка», «Десерт»,"Вишневий коктейль", "Вишня жовта», «Вишня червона", "Вишня чорна,  «Золота бусинка», «Романтик», «Черрі Іра», «Черрі  Кіра», «Черрі Лі -копа »,« Черрі Максик "," Черрі Міо»  «Черрі Роза »,« Черрі Черріколло»та ін) дозрівають на 95-100-й день від сходів, а низькорослі спринтери («Анжеліка», «Арктика»,«Бонсай»,« Перлинка Мінібелл »,« Пигмей »,« Тайни Тім» та ін) -. вже на 75-80-й день. Завдяки компактності куща і декоративності плодів такі томати добре виглядають як на грядці, так і в горшечной культурі. Плоди черрі містять рекордну кількість сухої речовини, зокрема цукрів, вони здатні довго зберігатися навіть при кімнатній температурі. Рослини невибагливі, врожайні - в кисті зав'язуються до 20 і більше плодів.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Найбільш скоростиглі зі звичайних томатів відносяться до низькорослих (супердетермінантних). Перше суцвіття у них закладається над 6-7-м листом, подальші розташовані через 1-2 листки або безпосередньо але один за одним. Сорти, «Аляска»  «Білий налив 241», «Бетта», «Боні М», «Вискочка», «Городянин», «Москвич», «Невський», «Парадіз», «Снігур», Таймир »і ін починають плодоносити на 95-105-й день. Вони відрізняються дружним наливом  плодів і можуть вирощуватися як в теплиці, так і у відкритому грунті. Слідом за ними починають  у плодоносити середньорослі (детермінантні) «Андромеда »,«Арбат »,« Благовіст »,« Верліока »,« Кулінар », «Майстер «Союз-8 «Портленд »,«Прима Донна »,« Шустрик "та ін..  У цих томатів закладення суцвіть починається над 7-9-м листом. Великоплідні гібриди (масою 200 г і більше) «Атос», «Біфштекс», «Волове серце», «Більшовик», «Великий брат", "Гігант Новікова", «Де-Барао,  «Дует», « П'ятачок»  « Фунтик »,« Хурма »,« Шапка Мономаха », Ювілейні Тарасенко "та ін мають м'ясисту і дуже смачну м'якоть. Томати «Журавлик», « Катюша», «Міцний горішок», «Пагода», «Хан» поєднують високу врожайність і здатність відмінно зберігатися протягом 1-2 місяців.

У  індетермінантних (високорослих) томатів перші  суцвіття закладається досить високо (після 9-11-го листа), наступні розташовуються через 3 листа. До цієї групи належать найбільш пізньостиглі сорти та гібриди, які в основному вирощують у нагрітих засклених і плівкових теплицях. Томати «Азов», «Дієз», «Єрема « Киржач», «Комісар», « Луксор», « Любава», « Магістр», « Манечка» , «Навігатор», «Пінк Унікум», « Радонеж», «Рожеве серце», « Святогор», « Сеньйор», « Флейта», «Шанс», « Ягуар», та ін відрізняються високою віддачею врожаю, тривалістю плодоношення (оскільки рослини не обмежені у зростанні), а також стійкістю до більшості  тепличних хвороб. Для отримання максимального врожаю ці гібриди вимагають обов'язкового  формування в одне стебло з видаленням всіх пасинків і суворого дотримання правил агротехніки.

кистьові томатиКистьові  томати хороші тим, що, дозріваючи, не розтріскуються, а зрізані цілими кистями можуть зберігатися свіжими   протягом місяця. У кисті тримається до семи штук глянцевих плодів однакового розміру (кожний масою 100-120 г). Гібриди  «Інтуїція »,«  Роксолана »,«Самара », «Рефлекс »,« Толстой »,«Спрут »відрізняє прекрасний смак плодів і висока врожайність.

Відомо, що жовті та оранжеві томати багатші  каротином, ніж червоні, вони більш цукристі, в них міститься менше кислоти. Великі плоди  «Жовтого кулі» , «Апельсин» і « Мандарин»"прекрасно виглядають і на грядці, і в салаті. А мініатюрні «Сливка жовта» й «Вишня жовта» дуже сподобаються дітям.

томат розовопліднийОсобливою популярністю користуються  розово плідні сорти. У плодах таких томатів особливо багато лікопіну, що запобігає розвитоку  серцево-судинних захворювань. Великі цукристі плоди «Кардинала», «Кримської троянди», «Рожевого слона» і «Рожевих щічок» приємно їсти свіжими. А ось малинові вершки "Чіо-Чіо-Сан" і "Слов'янки" з плодами яйцевидної форми з носиком масою 80-90 г чудово підійдуть для консервування (завдяки щільній м'якоті і товстій  шкірці вони не розтріскуються в маринаді).

Справжньою сенсацією стали зелено плідні  томати: «Болото» з великими (більше 250 г) плодами і «Смарагдове яблуко» відрізняються приємним смаком та оригінальним  забарвленням. Фіолетово-чорні  м'ясисті плоди "Чорного слона" і "Мавра" прикрасять будь-який салат, а грушовидний "Бедуїн" коричнево-червоного  кольору підійде для засолювання.

Сорти томатів  «Новорічний», «Жираф», « Шлягер», «Інстинкт»  й  «Картуш» - сорти, призначені для тривалого зберігання. Їх плоди здатні пролежати до 3-4 місяців, не змінюючи своїх смакових якостей.

Подібні статті

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2011 Кobzar All Rights Reserved