Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Захист рослин від колорадського жука.

Народні засоби і способи боротьби
з колорадським жуком(продовження)Захист рослин від колорадського жука

31. Застосовують проти жука настої подрібненого  листя і пасинків помідорів, які заливають теплою водою (з розрахунку 1 кг на відро води), настоюють 3-5 годин, потім добре розмішують, проціджують, додають 2 столові ложки рідкого або 30-40 г розчиненого господарського мила .

Пристрої для збору колорадського жука тут

32. А ось дещо інший спосіб використання бадилля помідорів у боротьбі з жуком. 3 кг зеленої подрібненої бадилля залити 10 л води і кип'ятити на невеликому вогні 30 хвилин. Після відстоювання відвар проціджують. Для обприскування на кожні 10 л води беруть 2 л відвару і додають 40 г мила.

Добавить свое объявление
Загрузка...


33. Використовують відвар гіркого перцю. Для цього сухий перець (100 гр) відварюють у 10 л води протягом 2 годин і потім додають в розчин мило.

34. У відрі води (10 л) розводять 100 г березового дьогтю.Обприскують посадки розчином 3 рази на тиждень.

35. Використовують настій тютюну: 500 г тютюнового пилу, дерев'янистих стебел або найкраще коренів рослини тютюну, висушених і подрібнених, настоюють дві доби у 10 л води.Проціджують через капронову панчоху, додають ще стільки ж води і 40 г мила і відразу ж ведуть обробку посадок картоплі.

36. Використовують проти колорадського жука гірчак жовтий: 2 кг злегка підв'ялених подрібнених рослин кип'ятять 30 хвилин у відрі води, охолоджують, проціджують, додають 30 г господарського мила на 10 л розчину.

37. Згубно діє на личинок колорадського жука настій кори білої акації, а також квіток соняшнику. 1 кг кори акації або 0,5 кг квіток соняшнику настоюють у 10 л води протягом 2-3 днів (кору попередньо підсушують і подрібнюють), проціджують розчин через марлю або мішковину і проводять обприскування посадок картоплі.

38. Можна обробляти картоплю настоєм із суміші трав: 300 г полину з додаванням 3 стручків гіркого перцю і пакетика червоного меленого перцю, 200 г трави болиголова, чверть шматка господарського мила і 200 г стебел часнику. Все це заливають відром окропу і настоюють 12 годин.

39. Годиться і настій часнику. Для цього беруть 200 г стрілок або голівок і подрібнюють їх, настоюють у 10 л води. Перед обприскуванням в розчин додають 40 г господарського мила.

40. 1-1,5 кг чистотілу настоюють в 10 л теплої води 3-4 години.Потім в 1 л води розчиняють 10-15 г хлористого кальцію і змішують з настоєм чистотілу, проціджують. Після обробки міжряддя посипають чистотілом.

41. Добре діє і настій листя тополі: піввідра їх кип'ятять 15 хвилин, розчиняють у 10 л води, настоюють 3-4 дні і обробляють посадки.

42. Добре зарекомендував себе дозволений в продаж населенню сухий порошок бітоксибацилліну, 40-100 г цього порошку розводять у 10 л води і обприскують посадки 2-3 рази з інтервалом 6-10 днів в період масової появи личинок.Граничний термін останньої обробки за 5 днів до початку збирання врожаю. На одну сотку витрачають до 5 л розчину.

43. Крім того, застосовують бактеріальний препарат боверин з розрахунку 100-200 г препарату на 10 л води. Витрата рідини - 4 л на 100 кв.м. Першу обробку проводять при масовій появі личинок другого віку, коли вони вже виходять з пазух листя і розповзаються. Наступну повторюють через 10-12 днів.Препарат майже повністю знищує личинок молодшого віку і на 90% старших.

44. Проти личинок колорадського жука використовують розчин сечовини (100 г на 10 л води). Користь від цього подвійна - гине значна частина шкідника, а рослина отримує азот у вигляді позакореневого підживлення.

45. Хороші результати дає застосування 4%-го розчину курячого посліду (на 1 сотку - близько 80 відер). В описаних випадках жук пропадає на кілька років (до 10 років). Обробку необхідно проводити тільки після збирання врожаю.

46. Посадка попередньо пророщеними (різними способами) бульб дає можливість картоплі «втекти» від найбільш шкідливих стадій колорадського жука (личинок 3-4-го віку).

47.Снижується шкідливість жука шляхом підбору термінів посіву картоплі, що дозволяє створити розрив між найбільш вразливими фазами розвитку рослин та найбільш шкідливими стадіями колорадського жука (личинки 3-4-го віку). Це здійснюється шляхом надранньої посадки картоплі пророщеними бульбами.

48. Ефективний такий агротехнічний прийом, як високе підгортання сходів картоплі (з засипкою нижнього листя) в період масового відкладання яєць. Цей захід призводить до зменшення яйцекладок на 70-80% в порівнянні з необробленими ділянками.

49. Використання для вирощування стійких до пошкоджень жуком сортів картоплі. Відносно стійкими сортами в  є: Темп, Олев, Сулев, Думка, Столовий-19, Світанок київський, Шурмінский-2.

50. Розпушування міжрядь через 3-5 днів після відходу личинок жука в грунт викликає порушення умов розвитку і травми лялечок, що веде до їх загибелі.

51. Раннє скошування або зрізання гички за один-два тижні до збирання врожаю (з подальшим  її збором і знищенням ) позбавляє жука корму і той період, коли він готується до зимівлі. Глибока перекопка пізньої осені ділянки, що відведена під картоплю, сприяє загибелі колорадських жуків, які сховалися в землю на зимівлю. Крім того, восени і взимку потрібно рівномірно розкидати золу по всій ділянці. Завдяки цим заходам, як свідчать картоплярі, колорадський жук повністю зникне з городів.

52. Застосування аміачної води, як азотного добрива восени на ділянках з-під картоплі після відходу колорадського жука на зимівлю призводить до загибелі 80-100% зимуючого шкідника.

53. Значну частину колорадського жука на своїй ділянці можна знищити після збирання картоплі, коли бадилля всохло. Для цього на лист покрівельного заліза або поліетиленової плівки треба розкласти відходи від переробки картоплі (загнилу або картопляні очищення), розчавити їх у кашку, розмазати по листу і залишити на добу на городі. Сюди і збираються всі жуки, що не пішли на зимівлю в грунт, яких тут не важко знищити. Якщо встигнути зробити це вчасно, то на наступний рік роботи буде у вас значно менше.

54. Для того, щоб жуки не пішли на зимівлю, можна в липні посадити трохи приманочної картоплі. Жуки збираються на його молодому бадиллі, де їх можна знищити.

55. Восени треба обов'язково перекопати грунт на глибину 25-30 см, при цьому корисно внести лушпиння цибулі й часнику.

56. Легко привчаються до «полювання» на колорадських жуків кури породи "фавероль". Курчатам з 20-денного віку підмішують до корму разом із зеленню терту картоплю і трохи подрібненого картоплиння, щоб курчата звикли до її запаху. З місячного віку додають щодня подрібненого колорадського жука з розрахунку половина жука на курча. Через 4-5 днів цю дозу збільшують. У тримісячному віці молодняк "фавероль" можна випускати на картопляні грядки, проте годувати перед цим птицю не слід. Ну, і звичайно, ні в якому разі перед цим не можна обробляти нічим картоплю.
57. Подібним чином вчать поїдати колорадського жука і цесарок.

58. У літературі є відомості про те, що шпаки часто харчуються колорадськими жуками. Тому наявність шпаківень на садибі сприяє, в певній мірі, зниження чисельності шкідника.

 

Метод Бориса Євгеновича Павлова з м.Пензи по боротьбі з колорадським жуком

Він придумав методику навчання гвінейської курки (її частіше називають цесарки), до поїдання колорадського жука.
Борис Євгенович ділиться своїми спостереженнями: - Узяв я якось голландських курчат і помітив, що вони скльовують колорадського жука, але не всі. Почав над цим працювати. Два літні сезони займався цією проблемою і зрозумів, що курям не подобаються виділення жука рідина і неприємний запах.Вирішив, що до цього шкідника їх потрібно привчати не на городі, а в неволі. Що я робив? Привозив жука з інших городів і, відбивши неприємний запах травами і маслом, давав своїм курям. Так поступово привчав їх до нової підгодівлі. Деякі її все одно проігнорували, але більшість активно накидалися на смугастеньких, добре росли, краще набирали у вазі.
Відбирав курок, що клюють жуків, які потім виводили курчат, і спостерігав, як вони вже самі з куща, без моєї допомоги, хапали жуків і давали їх діткам. Ці спостереження привели до думки перенести експеримент на більшу кількість птиці і площі.



Рецепт суперефективного, екологічно чистого засобу
«Колорадський жук - знищує сам себе»

Необхідно зібрати повну літрову банку дорослих колорадських жуків. Взяти ємність на 20 л, висипати туди всіх жуків і залити водою, ємність закрити. Жуки помруть, але будуть ще плавати на поверхні води. З часом вони почнуть поступово опускатися на дно. Після того, як всі жуки опустяться на дно - почекайте 1 тиждень. Через тиждень отрута буде готова. Але в цій пропорції вона вийде сильно концентрованою. Застосувавши її нерозбавленою, Ви ризикуєте попалити картоплю. Тому відлийте трохи отрути в три півлітрові банки і розведіть його в кожній банці по різному: у першій навпіл (1:1), у другій (1:2), у третій (1:3). Потім обприскати по кілька кущів картоплі з кожної банки.Через добу перевірте оббризкані кущі і побачите яка концентрація підходить для Вашого сорту
Нами отрута застосовувався свіжоприготовленою, що відбувається з нею при тривалому зберіганні, посилюється вона або слабшає, ми поки не відчували.


На закінчення необхідно відзначити, що для успішного застосування агротехнічного методу боротьби з колорадським жуком треба використовувати весь комплекс агротехнічних прийомів, здатних так чи інакше знижувати його шкідливість.

на початок


© "Енциклопедія Технологій та Методик" Патлах В.В. 1993-2007 рр..

За матеріалами сайту: http://www.patlah.ru/

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved