Головна
 
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Кольрабі - посадка, вирощування, догляд.

КольрабіКольрабі відрізняється від інших видів капусти сильно потовщеною зразок ріпи нижньою частиною стебла - стеблеплід, який і є їстівним. Стеблеплід, злегка сплющений, біло-зеленого або фіолетового кольору з білою соковитою м'якоттю.Дуже часто кольрабі відносять до коренеплодів  через характерну «ріпку» що  виглядає з  під землі. Насправді "Ріпка" - не корінь, а потовщення стебла.
При цьому їстівні і «ріпка», і листя  рослини. Але мало хто підозрює, що в листках кольрабі міститься набагато більше корисних речовин, ніж у самій «ріпці». Тому влітку потрібно обов'язково використовувати в їжу молоді  листя цієї капусти. У кольрабі багато  кальцію, благотворно діє на кісткову систему і зуби. вітаміну С,  імунітет.  Крім того  ця  капуста - м'який  сечогінний засіб, а її здатність налагоджувати обмін речовин і низька калорійність роблять кольрабі  необхідним продуктом для бажаючих  схуднути.

Дуже корисна вона для дітей, особливо в ранньовесняний період. У їжу використовують молоді, ніжні і соковиті стеблоплоди при досягненні розмірів 5 - 7 см в діаметрі (для приготування супів, гарнірів і пюре, коли картопля ще не підійшла). При великих розмірах стеблеплід стає грубим, не смачним. У стеблі з листям більше вітамінів і мінеральних солей, ніж у стеблеплоді. За вмістом вітаміну С (47-52 мг%) кольрабі наближається до лимону та апельсину. Ця капуста дуже скоростигла і дає врожай значно раніше в порівнянні з іншими овочами.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Де краще вирощувати кольрабі

Капуста цього виду під час росту з величезною швидкістю поглинає поживні  речовини, тому перш за все грядки під неї повинні бути з осені добре заправлені органікою, а навесні, перед  висадкою розсади, в грунт потрібно внести  мінеральні добрива. Крім того, якщо грунт кислий, з осені її потрібно провести вапнування. Притому що кольрабі вимагає багато вологи, потрібно пам'ятати, що стеблоплід  в таких умовах пригнічується, тому про дренаж  і пухкість  грунту також  доведеться подбати.

Вирощування розсади і догляд за кольрабі

Вирощування та догляд за кольрабі майже не відрізняється від догляду за звичайною капустою. Кольрабі витримує заморозки до -6 ° С, але при тривалому впливі їх дає цвітухи. Найбільш сприятлива для росту рослин температура вдень 15-18 ° С, вночі 8-10. Вимоглива до родючості грунту. Не терпить перезволоження.

   

ранні сорти кольрабіРанні сорти кольрабі розміщують на рівній, захищеній від вітру, добре освітленій і прогрітій сонцем ділянці, пізні - на злегка затіненій. Вирощують її частіше в міжряддях пізньостиглої капусти як ущільнювач або як попередню або повторну культуру. Як основну розміщують на другий рік після внесення гною (3-4 кг / м). Навесні на бідних грунтах при перекопуванні вносять 30-50 г / м однієї з удобрювальних сумішей (Ризькій, Гомельської). Органічні добрива можна застосовувати в перший рік восени у вигляді компосту двох-трирічної витримки. Кращі попередники: картопля, томат, огірок, цибуля.


Для раннього споживання вирощують розсадою, для осіннього - посівом насіння в грунт. На розсаду сіють в горщики в кінці лютого - початку березня, в парник - 1 -10 квітня, на розсадник - 1-20 травня, у відкритий грунт - 1 -5 травня з глибиною закладення 2 см, відстанню між рослинами ранніх 10-15 см , пізніх - 20-25; між рядками - 20-30 см. Після проріджування схема повинна бути як при висадці розсадою.

Як виростити розсаду кольрабі


Оптимальний термін висадки розсади кольрабі - перша половина травня. Так як на розвиток розсади потрібно 4 тижні, «посівну» потрібно починати наприкінці березня - початку квітня. При появі  одного справжнього листка розсаду пікірують. Висаджуючи рослини у відкритий грунт, між ними залишають відстань не менше ніж  20 см. Коріння  розсади розташовують у самої поверхні землі: при глибокій посадці стеблоплід  буде формуватися довше, до того ж це може послужитипричиною стрілкування.
Розсаду бажано підгодувати двічі некореневим способом: перед початком пікіровки і за тиждень до висадки. В обох випадках рослини обприскують розчином  сульфату калію і сечовини (по 1 ст. ложці на 10 л води).

У відкритий грунт 35-40-денну розсаду висаджують з 10-15 травня по червень, потім у липні-початку серпня кожні 20 днів (для подовження періоду споживання) двох-трирядковому стрічками з відстанню між рядками 20-30 см, між рослинами в ряду - 20-25 (скоростиглі) і 35-40 см (середньопізні). Стеблеплід НЕ підгортають. Перше розпушування проводять через 4-5 днів після висадки.
Поливають, не допускаючи підсихання грунту, так як при рясних поливах або дощах після відсутності вологи потовщення на стеблі лопаються, при висушення грунту м'ясиста частина грубіє. Найбільша потреба в поливі - у період формування стеблеплодів. У суху погоду тижнева витрата води становить до 10 л / м.

Збирання та і зберігання врожаю кольрабі


Урожай кольрабі збирають у міру дозрівання,
коли стеблеплід досягає в діаметрі у скоростиглих сортів 8-10 см, у середньопізніх - 15-20 і маси 80-100 г, не допускаючи переростання стеблеплід. Ранні сорти кольрабі збирають у червні, пізні - у вересні-жовтні. При затримці з прибиранням стеблоплоди виростають - стають дерев'янистими і несмачними, оскільки в них утворюються волокнисті тяжі. Для використання в зимовий час кольрабі викопують з корінням і зберігають у підвалі в прикопані вигляді.

На зберігання кольрабі можна запроторити в підвал або на утеплений балкон. Якщо помістити  стеблоплоди в ящики з вологим піском, вони протримаються без значних втрат  близько 4-5 місяців. До речі, краще зберігається фіолетова кольрабі, тому зелену є сенс використовувати першою.

Сорти кольрабі


Обробляють ранньостиглий сорт Віденська Біла 1350. Дуже скоростиглий, жаротривке, вимогливий до вологості грунту, витримує невеликі заморозки, але при холодній весні схильний до стрілкування. Стеблеплід округло-плоский, діаметром 7-9 см, блідо-зелений. Містить сухої речовини - 7,1-10,4%, цукрів - 2,61 - 4,5%, вітаміну С -41,1 - 52 мг% (більше, ніж у кочанної капусті). Від посадки до початку збору 65-80 днів, до масового збирання - 72-89. Врожайність 1,2 - 2,4 кг/м2. Лежкість погана. Сорт сильно уражається килою і пошкоджується капустяної мухою.
Любителі - овочівники вирощують і нерайоновані сорти: Віденська Синя, Гігант М-1, Оптімус Синій.

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved